Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Coma - zobacz drugi teledysk z Czerwonego albumu

Coma - zobacz drugi teledysk z Czerwonego albumu

"Los Cebula i Krokodyle Łzy" to tytuł drugiego singla promującego "czerwony" album zespołu Coma, do którego powstał teledysk.

Realizacja i produkcja klipu to dzieło Mania Studio, natomiast reżyseria i scenariusz są autorstwa Mateusza Winkla.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Mateusz opowiada o pracy nad teledyskiem: "Los cebula i krokodyle łzy... Od dłuższego czasu pracując przy powstawaniu teledysków nie czułem tak silnego przeświadczenia, że to co powstaje ma charakter ponadczasowy. Od momentu ukazania się czerwonego albumu miałem przyjemność brać udział w wewnętrznych dyskusjach na temat doboru singla do którego ma powstać klip i choć utwór Los cebula i krokodyle łzy był moim faworytem jeśli chodzi o płynącą z niego moc, to jednocześnie było to mega wyzwanie by trafnie odzwierciedlić ją w obrazie filmowym. Każdy pomysł wydawał się zbyt oczywisty i patetyczny, jednak na przekór to właśnie patos był moim punktem wyjścia przy pracy nad scenariuszem. Chciałem tym obrazem zwrócić uwagę widza na to, jak wiele osób pracuje na sukces zespołu, choć wydawać by się mogło, że stanowią jedynie tło, jednak bez ich wkładu ostateczny efekt nigdy nie byłby taki sam. Swojego rodzaju filmowe podsumowanie przełamaliśmy elementami nawiązującymi do tekstu autorstwa Piotra, zaś kulminacyjny moment po ukazaniu zespołu i całej ekipy współpracującej z zespołem zarezerwowałem dla najpiękniejszych chwil w życiu każdej kapeli, czyli koncertów podczas których Coma nie ma sobie równych za sprawą jedynej w swoim rodzaju publiczności. Choć mogło by się wydawać, że teledysk powstał jako podsumowanie pewnego etapu, a nawet mógłby zwiastować jego koniec, to jest to również pewna zabawa formą, co widać choćby na twarzach muzyków..."

Prace nad teledyskiem zostały również udokumentowane, czego efektem jest "making of", który można obejrzeć tutaj:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

"Czerwony" album Comy ukazał się na rynku w październiku zeszłego roku i zaledwie po kilku dniach sprzedaży osiągnął status Złotej Płyty.

Najnowszy album zespołu Coma ukazał się na rynku dzięki firmie Mystic Production. Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31