Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Spotkanie z Haliną Mlynkovą i koncert w Stodole

Spotkanie z Haliną Mlynkovą i koncert w Stodole

10 lutego w warszawskim klubie Stodoła wystąpi Halina Mlynkova. Dzień wcześniej artystka spotka się z fanami w Traffic Clubie.

Zapraszamy do Bileterii TicketClub Polska przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie (Budynek Traffic Club) 9 lutego o godzinie 17:00. Będzie to okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, zdobycia autografu na plakacie koncertowym lub płycie Etnoteka.

Dzień później, 10 lutego, Halina Mlynkova wystąpi w Stodole.

Kazała czekać na siebie 7 lat, teraz 7 listopada 2010 zadebiutowała solowym albumem. Halina Mlynkova i jej Etnoteka to zbiór muzycznych opowieści. To subiektywna wizja nowoczesnej muzyki etnicznej.

“Etnoteka - to z jednej strony mój powrót z dalekiej podróży - nie tylko wgłąb siebie, ale także tej dosłownej. To moje muzyczne notatki z wędrówek, pamiętnik przeżyć i bagaż doświadczeń. Z drugiej strony, Etnoteka, to przystanek, z którego przenoszę słuchaczy w mój świat, ten który stworzyłam i ten który widziałam. Zatem to także początek nowej przygody".

Do każdej z piosenek na Etnotece można dopisać odrębną opowieść. Każda to szczypta innej części świata. Halina rozpoczyna swoją wędrówkę w Afryce, przemierza Europę, gdzie wdycha słowiańskie klimaty. Dalej wyrusza w podróż po Azji, zatrzymuje się na turecką herbatę, wsłuchuje się w tamtejsze rytmy i wyrusza do Indii, skąd przemierza Oceany z myślą o Ameryce Południowej, tonąc w inspiracjach Ameryką Łacińską…

“Dziwogóra", to singiel, który promował będzie to wydawnictwo, jednocześnie to kompozycja otwierająca płytę. Można tu usłyszeć instrumenty takie jak: panduri czy baglama. Ich brzmienie w połączeniu z niebanalnym śpiewem Haliny, tworzą niepowtarzalny klimat, zachęcający do “zwiedzania" Etnoteki. W dalszej części krążka pojawiają się inne muzyczne rarytasy: sitar, dirluba, tanpura, sarangi, mandolina, fujarki. Wszystko po to, by nadać etniczny kolor współczesnym utworom znajdującym się na płycie.

Całość tego muzycznego koktajlu uzupełniają kobiece teksty, w większości napisane przez Mlynkovą. Podkreślają one świadomość siebie i kobiecej natury. Do relacji damsko-męskich dodają szczyptę ironii.

10.02.2012
Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Otwarcie drzwi: 19:00

Ceny biletów:

35 zł (przedsprzedaż - miejsca siedzące numerowane),
42 zł (w dniu koncertu - miejsca siedzące numerowane)

Sprzedaż biletów: Kasa Klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00), TicketClub (ul. Bracka 25, Traffic Club), Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) oraz Ebilet (www.ebilet.pl) na terenie całego kraju

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28