Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Spotkanie z Haliną Mlynkovą i koncert w Stodole

Spotkanie z Haliną Mlynkovą i koncert w Stodole

10 lutego w warszawskim klubie Stodoła wystąpi Halina Mlynkova. Dzień wcześniej artystka spotka się z fanami w Traffic Clubie.

Zapraszamy do Bileterii TicketClub Polska przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie (Budynek Traffic Club) 9 lutego o godzinie 17:00. Będzie to okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, zdobycia autografu na plakacie koncertowym lub płycie Etnoteka.

Dzień później, 10 lutego, Halina Mlynkova wystąpi w Stodole.

Kazała czekać na siebie 7 lat, teraz 7 listopada 2010 zadebiutowała solowym albumem. Halina Mlynkova i jej Etnoteka to zbiór muzycznych opowieści. To subiektywna wizja nowoczesnej muzyki etnicznej.

“Etnoteka - to z jednej strony mój powrót z dalekiej podróży - nie tylko wgłąb siebie, ale także tej dosłownej. To moje muzyczne notatki z wędrówek, pamiętnik przeżyć i bagaż doświadczeń. Z drugiej strony, Etnoteka, to przystanek, z którego przenoszę słuchaczy w mój świat, ten który stworzyłam i ten który widziałam. Zatem to także początek nowej przygody".

Do każdej z piosenek na Etnotece można dopisać odrębną opowieść. Każda to szczypta innej części świata. Halina rozpoczyna swoją wędrówkę w Afryce, przemierza Europę, gdzie wdycha słowiańskie klimaty. Dalej wyrusza w podróż po Azji, zatrzymuje się na turecką herbatę, wsłuchuje się w tamtejsze rytmy i wyrusza do Indii, skąd przemierza Oceany z myślą o Ameryce Południowej, tonąc w inspiracjach Ameryką Łacińską…

“Dziwogóra", to singiel, który promował będzie to wydawnictwo, jednocześnie to kompozycja otwierająca płytę. Można tu usłyszeć instrumenty takie jak: panduri czy baglama. Ich brzmienie w połączeniu z niebanalnym śpiewem Haliny, tworzą niepowtarzalny klimat, zachęcający do “zwiedzania" Etnoteki. W dalszej części krążka pojawiają się inne muzyczne rarytasy: sitar, dirluba, tanpura, sarangi, mandolina, fujarki. Wszystko po to, by nadać etniczny kolor współczesnym utworom znajdującym się na płycie.

Całość tego muzycznego koktajlu uzupełniają kobiece teksty, w większości napisane przez Mlynkovą. Podkreślają one świadomość siebie i kobiecej natury. Do relacji damsko-męskich dodają szczyptę ironii.

10.02.2012
Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Otwarcie drzwi: 19:00

Ceny biletów:

35 zł (przedsprzedaż - miejsca siedzące numerowane),
42 zł (w dniu koncertu - miejsca siedzące numerowane)

Sprzedaż biletów: Kasa Klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00), TicketClub (ul. Bracka 25, Traffic Club), Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) oraz Ebilet (www.ebilet.pl) na terenie całego kraju

Rip It Up Thunder

Trzeba klasowego matematyka, by zliczyć jak wiele razy Londyńczycy ogłaszali koniec działalności, by po roku albo dwóch wrócić w blasku i chwale,...Gramy dalej

7 /10
Bloodlust Body Count

Jeśli ktoś nadal pozostaje odporny na thrashmetalowe wyziewy największych gwiazd gatunku, jak i całej gwardii młodocianych adeptów tej fantastycznej...Gramy dalej

8 /10
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Beyond
Gatunek: Alternatywa
HellHaven ocena 9
Anywhere out of the World
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30