Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Najnowszy album Gazpacho już za miesiąc

Najnowszy album Gazpacho już za miesiąc

Pod koniec marca pojawi się w Polsce najnowszy album mistrzów atmosferycznego rocka z Gazpacho.

"March Of Ghosts" to najnowszy studyjny album Gazpacho, znakomitego norweskiego zespołu art-rockowego, który rozpoczął działalność w Oslo w 1996 r. Założyli go przyjaciele z dzieciństwa Jon-Arne Vilbo i Thomas Andersen, do których dołączyli Jan-Henrik Ohme, Mikael Kromer, Lars Erik Asp i Kristian Torp. Wspólnie wypracowali niepowtarzalne brzmienie, nagrali znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy oraz odbyli wiele tras koncertowych, m.in. z Marillion.

"March Of Ghosts" ukazuje się po znakomitym albumie "Missa Atropos" z 2011 r. i koncertowym "London" nagranym podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej, która dostarczyła muzykom wielu inspiracji. Jon-Arne Vilbo tak o tym opowiada: "Tydzień po powrocie weszliśmy prosto do studia, by szybko wszystko utrwalić. W efekcie większa część albumu powstała podczas jednodniowej twórczej orgii, kiedy razem z Mikaelem i Thomasem zajamowaliśmy przez cały dzień i noc… Praca nad "March Of Ghosts" przebiegła zaskakująco gładko".

Pierwsze sesje okazały się tak owocne, że większość materiału, która trafiła na ostateczną wersję albumu pochodzi właśnie z nich. Materiał doszlifowano latem i jesienią 2011r., by nadać całości ostateczny kształt.

Podczas gdy "Missa Atropos" był albumem koncepcyjnym opowiadającym historię jednej osoby, która świadomie skazała się na samotność i zerwała wszelkie więzi ze światem, "March Of Ghosts" stanowi raczej zbiór krótkich historii. Jon-Arne Vilbo: "Chodziło nam o to, by główny bohater spędził noc w miejscu, w którym pojawiają się te wszystkie duchy (martwe i żyjące) i wysłuchał ich historii". Wśród nich znaleźli się zbrodniarze z Haiti, załoga statku Marie Celeste, amerykański żołnierz powracający z I wojny światowej, który nagle odnajduje się w 2012 r. i duch angielskiego pisarza komediowego, który został niesłusznie oskarżony o zdradę i przez całą wieczność będzie słuchał płyt z nagraniami audycji, które zarejestrował dla wrogiego radia. "To krótkie opowieści. To marsz duchów. To historie, które należy opowiedzieć".

1. Monument
2. Hell Freezes Over I
3. Hell Freezes Over II
4. Black Lily
5. Gold Star
6. Hell Freezes Over III
7. Mary Celeste
8. What Did I Do?
9. Golem
10. The Dumb
11. Hell Freezes Over IV

Płyta trafi do dystrybucji 27 marca dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

 

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31