Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jacek Polak na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Jacek Polak na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - gościnną solówkę zagrał Jacek Polak oraz kilku innych, znamienitych gitarzystów. Krążkiem będziemy mogli się cieszyć już od 12 marca!

Tytułowy utwór z najnowszej, solowej płyty Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - to swoiste spotkanie starych, gitarowych przyjaciół. Przy jednym, muzycznym stole zasiedli tam: Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski i Marek Napiórkowski.

Poprosiliśmy o kilka słów komentarza kolejnego gościa na tej płycie - Jacka Polaka: "Zaproszenie od Grześka do udziału w jego projekcie to dla mnie wielki zaszczyt. Grzegorz jest według mnie najbardziej utalentowanym gitarzystą jakiego spotkałem w Polsce. Nie chodzi tylko o szybkość, choć to też jest, ale przede wszystkim o feeling. Od zawsze uwielbiam jego vibrato, brzmienie i smak z jakim gra swoje sola - poezja - jakbym słyszał samego Jeff’a Beck’a na sterydach. Moje solo zagrałem na Axe Fx a to nie jest szczyt marzeń jeśli chodzi o sound, ale wtedy akurat nie miałem jeszcze w domu mojego endorserskiego Splawn’a Nitro, niestety... Ale myślę, że zagrałem OK, po swojemu i tak jak to czułem."

A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński:"Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczna materię. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR... Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, że to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy."

"Me & My Guitar" to pierwsza po wielu latach solowa płyta Grzegorza Skawińskiego (Kombi, O.N.A, Skawalker). Jest utrzymana w rockowej stylistyce, pokazująca szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań Artysty i swobodę w poruszaniu się po różnych gatunkach rocka, bluesa, metalu, fusion.

Na stronie Artysty można wysłuchać singla promującego płytę: www.grzegorzskawinski.pl/comment.php?what=news&id=31

Magazyn Gitarzysta objął wydawnictwo patronatem medialnym!

Day Of The Gusano: Live in Mexico Slipknot

Slipknot powrócił do przeszłości.

Gramy dalej

8 /10
Made in Poland Kult

Kult to przede wszystkim zespół koncertowy. Na scenie prawdziwy tytan. Kto wie czy nie najlepsza koncertowa ekipa w Polsce. Na pewno najbardziej zapracowana....Gramy dalej

7 /10
Jake Bugg ocena 5
Hearts That Strain
Gatunek: Folk
Wintersun ocena 8
The Forest Seasons
Gatunek: Metal
Believe ocena 9
VII Widows
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniListopadnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30