Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nergal na płycie Grzegorza Skawińskiego

Nergal na płycie Grzegorza Skawińskiego

Na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - gościnnie wystąpił Nergal oraz kilku innych, znamienitych gitarzystów. Krążkiem będziemy mogli się cieszyć już od 12 marca!

Tytułowy utwór z najnowszej, solowej płyty Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - to prawdziwie niecodzienne wydarzenie. W jednym miejscu, do wspólnej muzycznej wieczerzy zasiedli: Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski i Marek Napiórkowski.

Tym razem (trzymając w jednej ręce czosnek, a w drugiej święconkę z zeszłorocznej Wielkanocy) poprosiliśmy o kilka wersetów na temat Skawalkera samego Księcia Nergala: "Znam Grześka od wczesnych lat swojego dzieciństwa. Kiedy jeszcze nie wiedziałem jak trzymać gitarę, on już był dla mnie bohaterem z gitara - z plakatu oczywiście. Uwielbiałem wczesne Kombi i do dziś ten sentyment we mnie żyje. Na szczęście w tzw. dorosłym życiu udało mi się nie tylko poznać, ale też zaprzyjaźnić z Grześkiem. Szanuję go jako artystę i jako człowieka. Fantastyczny gośc, wiecznie młody duchem, uwielbiam jego towarzystwo, poza tym Mało kto wie, że facet gotuje przynajmniej tak dobrze jak gra (śmiech). Kiedy zapytał mnie czy wezmę udział w jego projekcie, speszyłem się - no bo co mierny grajek miałby niby robić na solowym albumie jednego z największych autorytetów instrumentu w Polsce? (śmiech). Kilka tygodni obwąchiwałem się z zaproponowanym podkładem gitarowym...i pewnego dnia, bah! Zrobiłem to, po swojemu, cytując nawet kilka dźwięków z płyty Behememotha - bo niby dlaczego nie? Słuchałem całego albumu i brzmi on cholernie świeżo, jest bardzo zróżnicowany, śmierdzi "westem" i wielką tęsknotą Grzecha za prawdziwym rockowym łojeniem. Trzymam kciuki za powodzenie płyty i czekam na powrót O.N.A. (śmiech)!"

A oto co na temat Nergala mówi sam sprawca "Me & My Guitar", Grzegorz Skawiński:"Z Adamem znamy się i przyjaźnimy już dość długo - jeszcze z początków grupy Behemoth. Chciałem mieć na tym nowym krążku kogoś z zupełnie innej muzycznie bajki. Propozycję zagrania na "me & My Guitar" złożyłem mu kiedy jeszcze leżał bardzo chory w szpitalu - podczas odwiedzin zgodził się, choć miał wtedy poważniejsze problemy na głowie niż zagranie jakiejś tam solówki. Na szczęście, kiedy wyszedł z tego wróciliśmy do tematu... no jest świetne solo Nergala!!! Adam zaskoczył mnie pomysłem na tę solówkę, która jest bardzo rasowa i zarazem zupełnie inna niż wszystkie na tej płycie. Bardzo mi zależało żeby sola różniły się od siebie i Adam zrobił to po mistrzowsku!"

"Me & My Guitar" to pierwsza po wielu latach solowa płyta Grzegorza Skawińskiego (Kombi, O.N.A, Skawalker). Jest utrzymana w rockowej stylistyce, pokazująca szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań Artysty i swobodę w poruszaniu się po różnych gatunkach rocka, bluesa, metalu, fusion.

Na stronie Artysty można wysłuchać singla promującego płytę: www.grzegorzskawinski.pl/comment.php?what=news&id=31

Magazyn Gitarzysta objął wydawnictwo patronatem medialnym!

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31