Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tank, Mech i Luxtorpeda w Stodole - konkurs

Tank, Mech i Luxtorpeda w Stodole - konkurs

9 marca w warszawskiej Stodole odbędzie się koncert formacji Mech, Luxtorpeda i Tank. Rozdajemy wejściówki na to wydarzenie.

Przypominamy, że wszystkie występy zostaną zarejestrowane na potrzeby wydawnictw DVD. Ponadto każdy zespół zaprezentuje publiczności materiał z nowych albumów, których premiera przypada na pierwsze miesiące 2012 roku.

9.03.2012
Klub Stodoła, Warszawa

Godz. 18.00
Otwarcie bram: 17.00

Cena biletu:

przedsprzedaż: 55 zł
w dniu koncertu: 65 zł

Dostępne:

Kasa Klubu STODOŁA (Warszawa ul. Batorego 10 http://www.stodola.pl ), Ebilet, Ticket Pro, Empik, Metalopolis, KupBilet.pl, Eventim, Sklepy Media Markt, Sklepy Saturn, Ticketportal

Konkurs

Mamy do wygrania 3 podwójne wejściówki na piątkowy koncert. Żeby wziąć udział w losowaniu prześlijcie nam na maila szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl nazwę zespołu, który najbardziej chcecie zobaczyć tego wieczoru, wraz z krótkim uzasadnieniem.

Losujemy w poniedziałek o 12:00

Rozwiązanie konkursu.

Dziękujemy za odpowiedzi. Na koncert wybiorą się:

Kamil Janulewicz
Michał Szprot
Sławomir Widor

Gratulujemy!


Mech powstał w roku 1977 w Warszawie. Od 1981 roku grupa działała w składzie: Maciej Januszko - gitara basowa, gitara, śpiew, Janusz Łakomiec - gitara, śpiew, Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew, Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne i w tym składzie nagrał dwie legendarne płyty - "Bluffmanię" i "Tasmanię". W 1987 roku grupa zawiesiła działalność, aby powrócić na scenę z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W składzie Maciej Januszko - śpiew, Piotr Dziki Chancewicz - gitary, Krzysztof Najman - bas i Piotr Pawłowski - perkusja. Jesienią 2005 roku Mech nagrał muzykę do gry Painkiller i płytę "Mech", na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne kawałki, utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów "Painkiller" i "Nie widzieć nic". 6 lutego 2012 światło dziennie ujrzał ich nowy album "ZWO".

Luxtorpeda to autorski projekt Roberta "Lizty" Friedricha powołany do życia w  2010 roku. W skład grupy wchodzą: Przemek "Hans" Frencel (wokal), Robert "Drężmak" Drężek (gitara), Krzysztof "Kmieta" Kmiecik (bas), Tomek "Krzyżyk" Krzyżaniak (perkusja) i oczywiście "Litza" na gitarze i wokalu. Ich debiutancki krążek "Luxtorpeda" miał swoją premierę w maju 2011 roku. Płyta zdobyła duży rozgłos i szereg pozytywnych recenzji. Singiel "Autystyczny" przez trzy tygodnie nie schodził z pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego, a później przez kilka tygodni utrzymywał się w czołówce listy. Grono fanów zespołu stale się powiększa. Ich koncerty to prawdziwy muzyczny szał i pasja grania. Brzmienie Luxtorpedy na żywo robi wrażenie.

Tank to brytyjski zespół reprezentujący klasyczny heavy metal, uchodzący od lat za legendę NWOBHM. Powstał w 1980 roku w Londynie a w 1988 roku został rozwiązany. 9 lat później doszło do reaktywacji formacji. Ostatnia płyta - “War Machine" - to siódmy album w karierze Tank i równocześnie  pierwszy studyjny krążek od czasu wydanego w 2002 roku albumu "Still At War". Materiał nagrano latem w nowym składzie: Mick Tucker (gitara), Cliff Evans (gitara), Doogie White (ex-wokalista Rainbow / Yngwie Malmsteen), Chris Dale (ex-basista Bruce'a Dickinsona) oraz Dave 'Gray' Cavill (ex-perkusista Zodiac Mindwarp). Polscy fani Tank mogli zobaczyć zespół na żywo podczas niedawnej edycji Metal Hammer Festiwalu. Na wiosnę planowana jest premiera nowego albumu studyjnego grupy.

Więcej informacji na www.metalmind.com.pl

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31