Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gazpacho - March of Ghosts już za tydzień

Gazpacho - March of Ghosts już za tydzień

Już w przyszły poniedziałek pojawi się w Polsce najnowszy album mistrzów atmosferycznego rocka z Gazpacho.

"March Of Ghosts" to najnowszy studyjny album Gazpacho, znakomitego norweskiego zespołu art-rockowego, który rozpoczął działalność w Oslo w 1996 r. Założyli go przyjaciele z dzieciństwa Jon-Arne Vilbo i Thomas Andersen, do których dołączyli Jan-Henrik Ohme, Mikael Kromer, Lars Erik Asp i Kristian Torp. Wspólnie wypracowali niepowtarzalne brzmienie, nagrali znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy oraz odbyli wiele tras koncertowych, m.in. z Marillion.

"March Of Ghosts" ukazuje się po znakomitym albumie "Missa Atropos" z 2011 r. i koncertowym "London" nagranym podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej, która dostarczyła muzykom wielu inspiracji. Jon-Arne Vilbo tak o tym opowiada: "Tydzień po powrocie weszliśmy prosto do studia, by szybko wszystko utrwalić. W efekcie większa część albumu powstała podczas jednodniowej twórczej orgii, kiedy razem z Mikaelem i Thomasem zajamowaliśmy przez cały dzień i noc… Praca nad "March Of Ghosts" przebiegła zaskakująco gładko".

Pierwsze sesje okazały się tak owocne, że większość materiału, która trafiła na ostateczną wersję albumu pochodzi właśnie z nich. Materiał doszlifowano latem i jesienią 2011r., by nadać całości ostateczny kształt.

Podczas gdy "Missa Atropos" był albumem koncepcyjnym opowiadającym historię jednej osoby, która świadomie skazała się na samotność i zerwała wszelkie więzi ze światem, "March Of Ghosts" stanowi raczej zbiór krótkich historii. Jon-Arne Vilbo: "Chodziło nam o to, by główny bohater spędził noc w miejscu, w którym pojawiają się te wszystkie duchy (martwe i żyjące) i wysłuchał ich historii". Wśród nich znaleźli się zbrodniarze z Haiti, załoga statku Marie Celeste, amerykański żołnierz powracający z I wojny światowej, który nagle odnajduje się w 2012 r. i duch angielskiego pisarza komediowego, który został niesłusznie oskarżony o zdradę i przez całą wieczność będzie słuchał płyt z nagraniami audycji, które zarejestrował dla wrogiego radia. "To krótkie opowieści. To marsz duchów. To historie, które należy opowiedzieć".

1. Monument
2. Hell Freezes Over I
3. Hell Freezes Over II
4. Black Lily
5. Gold Star
6. Hell Freezes Over III
7. Mary Celeste
8. What Did I Do?
9. Golem
10. The Dumb
11. Hell Freezes Over IV

Płyta trafi do dystrybucji 12 marca dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30