Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Karmakanic we Wrocławiu - znamy supporty

Karmakanic we Wrocławiu - znamy supporty

Brain-Connect i Joseph Magazine rozgrzeją publiczność przed kwietniowym koncertem Karmaknic we Wrocławiu

Karmakanic to jeden z najbardziej charyzmatycznych i niebanalnych zespołów grających progresywnego rocka w Europie. Formacja istniejąca zaledwie dekadę ma na koncie cztery płyty, którymi zaczarowuje pięknymi melodiami, wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi i nietuzinkowymi tekstami. To wszystko osadzone jest w podniosłej, symfonicznej stylistyce. Muzyczni recenzenci stawiają tą niesamowitą grupę na jednej półce z takimi gwiazdami jak światowej sławy Yes, Genesis i Emerson. Lake & Palmer oraz Ayron, Dream Theater, Symphony X czy The Flower Kings.

W skład zespołu obecnie wchodzą : Jonas Reingold na elektrycznej i bezprogowej gitarze basowej oraz klawiszach, Göran Edman jako wokalista, na zestawie perkusyjnym - Morgan Agren, klawiszowiec oraz wokalista  - Nils Erikson, Krister Jonsson na gitarze elektrycznej i akustycznej oraz Lalle Larsson na klawiszach.

Rozpiska koncertu:

drzwi otwarte: 18:00
Brain Connect 18:30
Joseph Magazine 19:15
Karmakanic 20:00

29.04.2012
klub Eter, Wrocław

Cena biletów:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Brain-Connect

Zespół powstaje pod koniec roku 2005 w Zawierciu i istnieje początkowo jako duet perkusisty oraz basisty (Przemysław Całus/ Marcin Szlachta). Pracując nad brzmieniem napotyka muzyków, z którymi nagrywa materiał demonstracyjny w roku 2007, lecz dopiero współpraca z gitarzystą, Michałem Ziają okazuje się sukcesem. Z początkiem roku 2010 jako trio nagrywa mini-album zatytułowany "Get On Time". Tytuł cieszy się niemałym zainteresowaniem i zbiera bardzo pochlebne recenzje w kraju i za granicą, a granie w takim składzie owocuje niejednym wyróżnieniem na Festiwalach. Brain Connect występuje na scenie u boku takich zespołów jak Riverside, Disperse, Tides From Nebula, Dianoya oraz kwalifikuje się do konkursu "AntyFest" w Antyradio. W tym samym roku w wyniku zawirowania w składzie klaruje się nowy skład. Duet, który wszystko zainicjował wzbogacony o klawiszowca zespołu Kruk, Krzysztofa Walczyka oraz nowego gitarzystą, Jana  Mitoraja, koncentruje się przede wszystkim na tworzeniu materiału na płytę długogrającą.   

Joseph Magazine

Zespół zdobywający coraz większe uznanie w świecie rocka progresywnego. Ich debiutancki album, "Night of The Red Sky", łączący w sobie dużą dawkę rockowej energii z malowniczymi melodiami i klimatem muzyki filmowej, został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i recenzentów na całym świecie. Płyta ta cieszy się popularnością nie tylko wśród odbiorców w Polsce, ale również w USA czy w Europie Zachodniej. Wystarczy podać przykład czwartego miejsca, jakie osiągnęła ona w zestawieniu stu najlepszych płyt prog-metalowych w 2011, opublikowanym w portalu prograrchives.  Ich debiut płytowy i pojawienie się na scenach koncertowych było istotnym wydarzeniem w 2011 roku. Muzykę Joseph Magazine można było usłyszeć m.in. w programie 3 Polskiego Radia, w radiach lokalnych (w tym koncert transmitowany na żywo przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw) i internetowych. Zespół tworzy pięciu znakomitych muzyków, którzy nie tylko potrafią tworzyć piękne kompozycje, ale reprezentują jednocześnie imponujące umiejętności techniczne, co sprawia, że każdy ich koncert jest niezapomnianym wydarzeniem.

1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30