Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Josh Homme pozywa Kyuss Lives!

Josh Homme pozywa Kyuss Lives!

Josh Homme i basista Scott Reeder pozwali swoich kumpli z legendarnej formacji Kyuss

Przypomnijmy, że idea Kyuss Lives! pojawiła się po wielkim sukcesie serii koncertów pod szyldem Garcia Plays Kyuss, podczas których były wokalista Kyuss John Garcia prezentował na żywo materiał swojej macierzystej formacji. W szeregach Kyuss Lives! pojawili się perkusista Brant Bjork, basista Nick Olivieri oraz jedyny muzyk, który nie przewinął się przez szeregi amerykańskiej legendy stonera - gitarzysta Bruno Fevery. Poza koncertami, pojawiły się plany rejestracji płyty koncertowej, a nawet krążka studyjnego.

Wydało się, że ta częściowa reaktywacja Kyuss przebiegała zgodnie z ustaleniami wszystkich muzyków. Wprawdzie Josh Homme od początku dawał do zrozumienia, że nie zamierza angażować się w tą działalność, ale nie przeszkadzał reszcie w koncertowaniu pod szyldem Kyuss Lives! Scott Reeder kilkukrotnie wystąpił nawet w szeregach Kyuss Lives! zastępując Nicka Olivieri, który borykał się z problemami z prawem (został oskarżony o nielegalne posiadanie narkotyków i broni).

Tymczasem niespodziewanie, Josh Homme i Scott Reeder wystąpili z pozwem przeciwko ekipie Garcii i Bjorka zarzucając im naruszenie prawa do znaku towarowego.

Homme i Reeder: "Gówniana sytuacja. Spotkaliśmy się z nimi w styczniu, żeby pomóc im w kontynuacji Kyuss Lives! Przyjęliśmy ich z otwartymi ramionami i zrobiliśmy wszystko, aby Kyuss Lives! wciąż mógł funkcjonować. Okazało się jednak, że w momencie, gdy oni spotkali się z nami, ich managemenet i sam zespół miał już rozpoczęte jeszcze w 2011 r. kroki prawne w celu kradzieży nazwy Kyuss. A do tego za wszelką cenę nie możemy dopuścić. To smutna chwila dla nas i dla Johna, a przede wszystkim dla naszych fanów. Całkowicie zbędny bałagan."

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31