Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Finał Czwartej edycji DachOOFka Festival

Finał Czwartej edycji DachOOFka Festival

W sobotę, 21 kwietnia 2012 roku w krakowskim Klubie Zaścianek odbędzie się koncert finałowy 4 edycji DachOOFka Festival.

Publiczność będzie mogła ponownie usłyszeć pięć zespołów, które  w czasie eliminacji okazały się najlepsze. Zwieńczeniem imprezy będzie niezwykły koncert poznańskich Much. Niezwykły z tego względu, że Muchy wystąpią na dachu Klubu!

DachOOFka Festival jest imprezą od czterech lat istniejącą w świadomości nie tylko mieszkańców Krakowa, ale też młodych zespołów z całej Polski. Jak mówią organizatorzy, czwarta edycja festiwalu przyniosła kilka zaskakujących projektów muzycznych, z których pięć na pewno usłyszeć będzie można podczas finału imprezy w Klubie Zaścianek. "Do chwili kiedy ostatnie dźwięki, ostatniego eliminacyjnego koncertu nie wybrzmią, nie wiemy kto znajdzie się w finale" - mówi Michał Madura, organizator festiwalu. - "Ideą DachOOFki jest przede wszystkim oceniać zespół nie po studyjnym materiale, ale właśnie po tym jak brzmią na koncercie. Naszym zdaniem jest to najbardziej sprawiedliwa forma konkursu."

Gwiazdą czwartej edycji DachOOFka Festival będzie zespół Muchy - poznańska formacja, która zdążyła zadomowić się na polskiej scenie muzyki rockowej. Aktualnie pracują nad trzecią płytą, która ma się ukazać jeszcze w 2012 roku. Najciekawsze jest jednak to, że zespół ten zagra nie na tradycyjnej scenie, ale na dachu Zaścianka. Nietypowa scena jest nawiązaniem do nazwy festiwalu - tłumaczy Dyrektor Festiwalu Damian Moskalski. Od początku dążyliśmy do tego, by koncerty grane były kilka metrów nad ziemią, wreszcie się to udało! Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym odbywa się finał. Klub Zaścianek jest ważnym miejscem dla polskiej muzyki rockowej, co chcemy podkreślić organizując w nim DachOOFkę.

Wstęp na festiwal jest darmowy. W związku z tym, nic nie stoi na przeszkodzie, by poczuć klimat DachOOFki już teraz. Wystarczy jedynie wstąpić do Klubu Zaścianek we wtorek, około godziny 20:00, ściągnąć kurtkę, wygodnie usiąść i posłuchać najlepszej muzyki!

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

The Spark Enter Shikari

Wrócili! Inni, odmienieni, ciekawsi, mniej zbuntowani, a jednak wciąż tak samo czarujący jak zwykle.

Gramy dalej

7 /10
Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
Jamal ocena 5
1994
Gatunek: Rock
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30