Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / G- 3 plus 2008

G- 3 plus 2008

W Poznaniu 17 października odbędzie się kolejna edycja projektu G 3 Plus 2008. W tym roku, oprócz polskich gwiazd gitary, pojawi się Scott Henderson.

Po pozytywnych doświadczeniach z dwóch poprzednich edycji, organizatorzy postanowili pójść za ciosem. Polularność projektu jest tak duża, że swoje zainteresowanie wyrazili już:

Jan Borysewicz - Lady Pank
Darek Kozakiewicz – Perfekt
Marek Napiórkowski
Grzegorz Skawiński – Kombi, O.N.A
Janusz Strobel
Jurek Styczyński – Dżem
Leszek Laskowski
Wojciech Hoffmann – Turbo
Leszek Cichoński – Cichoński Band
Tomasz Andrzejewski.


Prawdziwą rewelacją jest jednak zapowiedź udziału w projekcie światowej gwiazdy gitary jazzowej - Scotta Hendersona.
Urodzony w 1954 roku Scott Henderson dorastał w erze Blues - Rocka. Jako gitarzysta swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w Klubach Południowej Florydy. Na początku grał różne covery takich zespołów jak Led Zeppelin czy Deep Purple. Wielki wpływ na jego grę mieli: Jimmy Hendrix, Jeff Beck i Rithie Blackmore. Mimo wielkiego zainteresowania Bluesem i Rockiem naszego bohatera ciągnęło do Jazzu, który później stanie się jednym ze sposobów na życie Hendersona. Scott kończy edukację na Uniwersytecie Atlantyckim we Florydzie, po czym przybywa do Los Angeles, gdzie gra i nagrywa z zespołem Chick Corea's Elektric Band z wiolonczelistą Jean-Luc Ponty i basistą Jeffem Berlinem.


{IMG:scott_24062008.jpg}
(Zdjęcie pochodzi z serwisu www.scotthenderson.net)


W 1984 Henderson formuje zespół Tribal Tech wraz z basistą Garym Willsem. Lata 90 to szereg sukcesów dla naszego bohatera. W 1991 roku został on bowiem uznany przez czasopismo Guitar World najlepszym gitarzystą jazzowym roku. Rok później decyzja czytelników GW była podobna. W 1994 roku płyta "Dog Party" Scotta Hendersona zostaje uznana przez Gutiar World za najlepszy album roku. Kolejnym sukcesem okazał się niesamowity album "Tore Down House", który ujrzał światło dzienne w 1996 roku. Na płycie zaśpiewała Thelma Houston, która stanowiła ważne ogniwo płyty. Krążek zdobył b. duże uznanie wśród czytelników takich magazynów jak Jazz Times czy L.A Jazz Scene Magazines. W 2000 roku Tribal Tech wydaje "Rocket Science", po czym udaje się na Tournee. Jeszcze w tym samym roku trio Scott Henderson, Steve Smith i Victor Wooten wydaje płytę "Vital Tech Tone". Jakiś czas później Colubmia wydaje lekcje Scotta na video: "Jazz Fusion Improvisation" oraz "Melodic Phrasing". Powstaje także książka zawierająca zbiór najciekawszych kompozycji Hendersona. Scott Henderson to wielki gitarzysta, który swoimi genialnymi projektami udowodnił to niejednokrotnie. Z pewnością zasługuje on na miejsce w ścisłej czołówce najlepszych gitarzystów. G-3 2008 będzie wyjątkową okazją posłuchania Scotta Hendersona w towarzystwie gigantów światowego jazzu:
Scotta Kinseya oraz Matthew Garrisona
.


Podobnie jak podczas poprzednich edycji , różnice klimatów muzycznych uprawianych przez poszczególnych muzyków, gwarantują ciekawy koncert – a ich wspólny występ będzie jedyną i niepowtarzalną okazją do posłuchania i obejrzenia ich razem.
Każdy z muzyków zagra z sekcją rytmiczną swój blok - 30 do 40 minut.
Zwieńczeniem imprezy będzie wspólne wykonanie kilku utworów (znanych standardów). Projekt realizuje agencja HeWo.{LINK:www.hewo.pl}


Poniżej możemy obejrzeć Scotta Hendersona w akcji wraz z Stevem Bailey i Gregiem Bissonette.(T. J.)


Więcej o wydarzeniach muzycznych dowiesz się TUTAJ


Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31