Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Lemmy The Movie

Lemmy The Movie

Blisko 40 lat Lemmy Kilmister jest obecny na scenie rock'n'rollowej. "Jeśli ktoś w stu procentach zasłużył na to, by znaleźć się w Rock And Roll Hall of Fame, to może to być tylko Lemmy - powiedział Dave Grohl z Foo Fighters. Powstał w końcu film, który przybliża nam tę niesamowitą postać. Zobacz trailer!

Motorhead został założony w 1975 roku przez Lemmy'ego (gitara basowa, śpiew), Lucasa Foxa (perkusja) oraz Larry'ego Wallisa (gitara). Prosta i ostra muzyka przywołująca wprost ducha rock and rolla, to wizytówka grupy.
W okresie 1976 – 1982 zespół nagrał takie utwory jak Motörhead, Overkill oraz Ace of Spades. Z tego czasu pochodzi także najsłynniejsza płyta koncertowa zespołu – No Sleep 'Til Hammersmith, która sprawiła, że grupa znalazła się w gronie najwybitniejszych. Wystarczy przypomnieć choćby cytat z filmu "Świat Wayne'a":

Kto wygrałby zapasy w pojedynku Bóg kontra Lemmy?
- Bóg ?
- Nie
- Lemmy ?
- Nie. To było podchwytliwe pytanie. To Lemmy jest Bogiem !{IMG:lemmy2_26062008.jpg}
Główny szwarccharakter filmu. Źródło: Wikipedia.


W filmie wypowiadają się m. in. Slash, Alice Cooper, Steve Vai. Dla nich, jak i dla wielu milionów słuchaczy Lemmy jest swoistym metalowym guru i żywym dowodem na to, że rock'n'roll jest wciąż żywy.
Ostatnie lata Motorhead obfitują raczej w kompilacje, ale grupa wciąż jest aktywna. W roku 2006 została wydana Kiss of death.
Poniżej trailer filmu:
(T. J.)
Szczegóły i daty znajdziemy pod {LINK:www.lemmymovie.com}

Godless Prophets & The Migrant Flora Darkest Hour

Darkest Hour lubi zmieniać wytwórnie. Trzeci raz wydają album w innej stajni niż poprzednio, aczkolwiek na całe szczęście, nie umniejsza to jakości...Gramy dalej

8 /10
Mons Mons

Chciałoby się powiedzieć, że oto wreszcie polski indie rock wystawił ciekawsko głowę ponad granice typowego dla naszej alternatywy brzmienia....Gramy dalej

7 /10
Pick Your Poison
Gatunek: Blues
Under Stars
Gatunek: Pop
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31