Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Sean Carney na kolejnej edycji Warsaw Blues Night

Sean Carney na kolejnej edycji Warsaw Blues Night

Kolejna, 49 odsłona cyklu Warsaw Blues Night będzie stała pod znakiem klasycznych bluesowych brzmień na najwyższym światowym poziomie, którymi uraczą nas goście prosto z Chicago.

Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie wystąpią rewelacyjny gitarzysta Sean Carney z zespołem oraz wirtuoz harmonijki ustnej Omar Coleman.

To nie przypadek, że kariera Seana Carney’a w ostatnich kilku latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Jego intensywna współpraca z największymi w bluesie (m.in.: Duke Robillard, Charlie Baty, Charlie Grey, Willie Pooch) oraz występy na najznamienitszych festiwalach na świecie sprawiły, że należy on do grona najpopularniejszych gitarzystów współczesnej amerykańskiej sceny bluesowej.

Dowodzi tego m.in zwycięstwo w najbardziej prestiżowym konkursie bluesowym na świecie, czyli International Blues Challenge w Memphis w roku 2007, gdzie również zdobył nagrodę The Albert King Best Guitarist. Carney podziwiany jest za swój gitarowy styl, nienaganny, ujazzowiony, ale potrafiący też pokazać agresywniejsze oblicze. Niewątpliwie atutem jego muzyki są wpływy Luthera Allisona, Duke’a Robillarda, T-Bone Walkera czy Alberta Collinsa, które połączone z wirtuozerią Carney’a tworzą elektryzującą bluesową mieszankę, porywającą publiczność na największych festiwalach na świecie.

Sławę przyniósł mu również jego autorski projekt charytatywny Blues For A Cure, w ramach, którego poprzez liczne koncerty i sprzedaż płyt zdobył ponad 50 000 dolarów na pomoc potrzebującym.

Niespodzianką warszawskiego koncertu będzie gościnny występ wirtuoza harmonijki ustnej, ucznia Billy Branch’a - Omara Colemana. Ten 38-letni muzyk zaliczany jest do czołowych instrumentalistów współczesnej chicagowskiej sceny bluesowej. Stale koncertuje w Chicago w najsłynniejszych klubach i z najznamienitszymi muzykami jak Buddy Guy, Billy Branch czy Dave Specter. Od kilku lat współpracuje też z Seanem Carney’em, czego efektem jest ich wspólna tegoroczna płyta pt. "Very Lucky Man".

Wieczór rozpocznie muzyczne spotkanie z mistrzem akustycznych klimatów Romkiem Puchowskim, muzykiem harmonijnie łączącym w swej twórczości tradycję i awangardę. Na co dzień ten wszechstronny artysta stoi na czele alternatywnego zespołu Von Zeit, ale równocześnie od wielu lat jest uważany za wybitnego, jeśli nie najwybitniejszego polskiego gitarzystę nurtu akustycznego. Sam swoją muzykę nazywa alternatywnym bluesem. Inspirują go zarówno korzenni mistrzowie jak Robert Johnson, czy Mississippi John Hart, jak i Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie, jest miłośnikiem techniki slide.

Sean Carney Band feat. Omar Coleman (USA), Romek Puchowski (PL)

7 maja 2012
Hybrydy, ul.Złota 7/9, Warszawa

godz. 19.00

więcej informacji: www.blues.waw.pl

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31