Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / +Blues i Dave Ellis Blues Band w kwietniu

+Blues i Dave Ellis Blues Band w kwietniu

Zapraszamy na występ Dave Ellis Blues Band w ramach +Blues, czyli cyklu koncertów zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Ochoty.

Dave Ellis to charyzmatyczny gitarzysta, wokalista oraz kompozytor. Od 22 lat jest obecny na brytyjskiej, europejskiej i amerykańskiej scenie bluesowej. Na gitarze zaczął grać w wieku 9 lat a swój pierwszy koncert zagrał w 1983 roku, kiedy był nastolatkiem. Od tego czasu prowadzi własny zespół, występuje solo, a także w duecie z wirtuozem gitarowej techniki "slide" - Papa George'em. Ellis ma na swoim koncie występy na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych Europy. Został zaproszony przez słynnego Buddy'ego Guya do supportowania jego koncertów. Nagrał jedenaście albumów solowych. Każdy z nich był entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność i krytyków.

Jego koncerty po Polsce przygotowano jako dwuczęściowy spektakl. Część akustyczna poprzedza drugą - z elektrycznym zespołem, w skład którego wchodzą polscy muzycy Łukasz Gorczyca  (gitara basowa), Jacek Prokopowicz (organy hammonda) i Tomek Dominik (perkusja). Teraz, na warszawskiej Ochocie, miłośnicy bluesa w ramach nowego cyklu  +Blues, będą mogli posłuchać zespołu Dave Ellis Blues Band występującego z jedynym koncertem w stolicy. Na koncert zapraszamy do nowej sali koncertowej Ośrodka Kultury Ochota przy ulicy Radomskiej 13/21 wejście C. Rezerwacja biletów i informacje o koncercie pod numerem tel: 22 822 48 70.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi młoda warszawska formacja Chmielowce. Muzycy tego zespołu nie są anonimowymi postaciami na warszawskiej bluesowej scenie - to w dużej części muzycy nieistniejącego już zespołu Bluszczband. Grają autorski repertuar i mimo, że istnieją krótko, ich zbierają  pochlebne recenzje, a w opinii krytyków najmocniejszą stroną występów Chmielowców jest doskonały kontakt z publicznością.

Dave Ellis Blues Band
15 kwietnia 2012

Sala koncertowa OKO
ul. Radomska 13/21, Warszawa
godzina 20.00

+Blues to cykl koncertów bluesowych przygotowywanych we współpracy z Ośrodkiem Kultury Ochoty. Koncert Dave Ellis Blues Band finansowo wspiera także Związek Artystów Wykonawców STOART.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31