Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / +Blues i Dave Ellis Blues Band w kwietniu

+Blues i Dave Ellis Blues Band w kwietniu

Zapraszamy na występ Dave Ellis Blues Band w ramach +Blues, czyli cyklu koncertów zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Ochoty.

Dave Ellis to charyzmatyczny gitarzysta, wokalista oraz kompozytor. Od 22 lat jest obecny na brytyjskiej, europejskiej i amerykańskiej scenie bluesowej. Na gitarze zaczął grać w wieku 9 lat a swój pierwszy koncert zagrał w 1983 roku, kiedy był nastolatkiem. Od tego czasu prowadzi własny zespół, występuje solo, a także w duecie z wirtuozem gitarowej techniki "slide" - Papa George'em. Ellis ma na swoim koncie występy na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych Europy. Został zaproszony przez słynnego Buddy'ego Guya do supportowania jego koncertów. Nagrał jedenaście albumów solowych. Każdy z nich był entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność i krytyków.

Jego koncerty po Polsce przygotowano jako dwuczęściowy spektakl. Część akustyczna poprzedza drugą - z elektrycznym zespołem, w skład którego wchodzą polscy muzycy Łukasz Gorczyca  (gitara basowa), Jacek Prokopowicz (organy hammonda) i Tomek Dominik (perkusja). Teraz, na warszawskiej Ochocie, miłośnicy bluesa w ramach nowego cyklu  +Blues, będą mogli posłuchać zespołu Dave Ellis Blues Band występującego z jedynym koncertem w stolicy. Na koncert zapraszamy do nowej sali koncertowej Ośrodka Kultury Ochota przy ulicy Radomskiej 13/21 wejście C. Rezerwacja biletów i informacje o koncercie pod numerem tel: 22 822 48 70.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi młoda warszawska formacja Chmielowce. Muzycy tego zespołu nie są anonimowymi postaciami na warszawskiej bluesowej scenie - to w dużej części muzycy nieistniejącego już zespołu Bluszczband. Grają autorski repertuar i mimo, że istnieją krótko, ich zbierają  pochlebne recenzje, a w opinii krytyków najmocniejszą stroną występów Chmielowców jest doskonały kontakt z publicznością.

Dave Ellis Blues Band
15 kwietnia 2012

Sala koncertowa OKO
ul. Radomska 13/21, Warszawa
godzina 20.00

+Blues to cykl koncertów bluesowych przygotowywanych we współpracy z Ośrodkiem Kultury Ochoty. Koncert Dave Ellis Blues Band finansowo wspiera także Związek Artystów Wykonawców STOART.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Day Of The Gusano: Live in Mexico Slipknot

Slipknot powrócił do przeszłości.

Gramy dalej

8 /10
Made in Poland Kult

Kult to przede wszystkim zespół koncertowy. Na scenie prawdziwy tytan. Kto wie czy nie najlepsza koncertowa ekipa w Polsce. Na pewno najbardziej zapracowana....Gramy dalej

7 /10
Jake Bugg ocena 5
Hearts That Strain
Gatunek: Folk
Wintersun ocena 8
The Forest Seasons
Gatunek: Metal
Believe ocena 9
VII Widows
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniListopadnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30