Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Slayer wciąż bez Jeffa Hannemana

Slayer wciąż bez Jeffa Hannemana

W wydanym wczoraj "liście otwartym" skierowanym do fanów, muzycy Slayera ujawnili, że rehabilitacja Jeffa Hannemana wciąż uniemożliwia mu powrót do zespołu.

W związku z tym obowiązki koncertowego gitarzysty na nadchodzących koncertach (w tym na występie Slayera 1 czerwca w ramach Ursynaliów 2012) wciąż będzie pełnić Gary Holt z Exodus.

"Jak wiecie, ponad rok temu Jeff został ugryziony przez pająka, ale być może nie orientujecie się, że przez kilka dni od momentu, kiedy trafił do szpitala jego życie wisiało na włosku. Mówiło się, że być może zajdzie konieczność amputowania ramienia i nie mieliśmy pojęcia czy się z tego wykaraska. Jeff przez kilka dni pozostawał w stanie śpiączki farmakologicznej i przeszedł kilka operacji, w wyniku których usunięto mu martwe i umierające tkanki z ramienia. Tak wiec był w naprawdę kiepskim stanie. Minął już prawie rok odkąd Jeff opuścił szpital. W tym czasie musiał na nowo uczyć się chodzić i przeszedł kilka bolesnych przeszczepów skóry. Cały czas poddany był również rehabilitacji, mającej przywrócić siłę w jego ręce, ale co najlepsze, mógł znów zacząć grać na gitarze. Byliśmy podekscytowani kiedy dołączył do nas na scenie podczas koncertu 'Wielkiej Czwórki" w Coachella. Przez cały czas dawaliśmy mu pełne wsparcie w jego rehabilitacji, po to, żeby mógł wrócić do zespołu w pełni zdrowy i zdolny do koncertowania.

Jeff wziął udział w procesie pisania nowego materiału oraz w próbach w ciągu ostatnich kilku tygodni, jednak zdecydował, że potrzebuje więcej czasu, żeby móc kontynuować rehabilitację. Choć chcielibyśmy znów razem występować, w pełni popieramy jego decyzję. Jesteśmy wdzięczni Gary'emu Holtowi, który w zastępstwie Jeffa będzie kontynuował tour z nami, dopóki Jeff nie zakończy rehabilitacji i będzie gotowy na powrót na scenę. Jak długo to potrwa? Najlepsza i najbardziej szczera odpowiedź brzmi "tak długo, jak będzie trzeba". Musicie również wiedzieć, że napisaliśmy już i zarejestrowaliśmy trochę materiału na następny album Slayera. Mamy już gotowych kilka kawałków, a płyta będzie gotowa jeszcze w tym roku. Gary zagra z nami trasę w Europie i UK w maju i czerwcu, a potem zobaczymy się w lecie na Mayhem Festival."

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
Snakes of Eden CETI

Dwa lata po znakomitym albumie "Brutus Syndrome" CETI powraca z kolejnym mocnym uderzeniem zatytułowanym "Snakes Of Eden".

Gramy dalej

9 /10
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31