Kup Magazyn Gitarzysta

Dukebox - Jorn

Dukebox

Wykonawca:

Jorn

Gatunek:

Hard rock

8 /10

"Dukebox" to najnowsza płyta wokalisty Jorna Landego znanego między innymi ze współpracy z grupą Masterplan, ARK oraz z Yngwiem Malmsteenem.

Lande uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów szeroko pojętego nurtu muzyki heavymetalowej. Najnowszy album to składanka największych przebojów w całej solowej karierze tego muzyka. Na "Dukebox" pojawiły się dwie kompozycje "Young Forever" i "Out To Every Nation", które zostały nagrane w nowych wersjach specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa. Każdy utwór na nowym albumie jest dopracowany w najmniejszych szczegółach technicznych, co ucieszy wymagających odbiorców. Gitarzyści poszukujący nowych inspiracji na pewno zachwycą się niejedną solówką. Są tu godne uwagi partie ciekawie rozwiązane harmonicznie i nie brak też szybkich oraz skomplikowanych technicznie pasaży. Klimat longplaya nawiązuje bardziej do mrocznych obszarów heavy metalu, przez co jest dość tajemniczo, a niektóre utwory wywołują przysłowiowy dreszczyk na plecach.

W życiu Jorna Landego rozpoczyna się obecnie ciekawy etap, bowiem oprócz solowej twórczości zapowiedział powrót do zespołu Masterplan, z którym przecież osiągnął największą popularność. To, że wydaje kolejną płytę zaledwie kilka miesięcy od premiery studyjnego krążka "Spirit Black", świadczy o jego wyjątkowej pracowitości i na pewno możemy się spodziewać kolejnych płyt z niesłabnącą energią i charyzmą tego utalentowanego artysty.

Michał Pakulski