Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Recenzje / Live From Freedom Hall
Live From Freedom Hall - Lynyrd Skynyrd

Live From Freedom Hall

Wykonawca:

Lynyrd Skynyrd

Gatunek:

Hard rock

7 /10

Zespół Lynyrd Skynyrd na przestrzeni swej kilkudziesięcioletniej kariery (z przerwą w latach 1977-1987 związaną z katastrofą lotniczą) często zmieniał skład, co na szczęście nie miało negatywnego wpływu na poziom wykonywanej przez niego muzyki.

Grupa jest kojarzona m.in. z wielkim hitem pt. "Sweet Home Alabama", jak również z tym, iż sprzedała na całym świecie ponad 30 mln egzemplarzy swoich płyt. Trzeba też zauważyć i absolutnie docenić jej wkład w rozwój muzyki rockowej na świecie. Zespół słynie ze świetnych koncertów, a omawiany album jest właśnie zapisem koncertu w Louisville (stan Kentucky).

Na krążku znalazły się najważniejsze utwory zespołu z dawniejszych lat, a także nowsze piosenki, m.in. z płyty "Vicious Cycle". Lynyrd Skynyrd w Louisville zagrał piętnaście kompozycji. Wielu uważa, że był to najlepszy koncert grupy w całej jej karierze, a już na pewno w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Formacja, która do dziś ma wielu fanów na całym świecie, zagrała wręcz perfekcyjnie i niezwykle dojrzale. Jak przystało na band z Południa Stanów Zjednoczonych, w ich muzyce pobrzmiewają echa bluesa i country. Płyta obowiązkowa dla wytrawnych słuchaczy klasycznego rocka ceniących sobie doskonałe wręcz wykonania live.

Michał Pakulski