Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Newsy / Washburn Parallaxe

Washburn Parallaxe

Washburn zaprezentował zupełnie nową linię gitar Parallaxe, która powstała z myślą o stworzeniu perfekcyjnych, shredderskich maszyn odnajdujących się też w najcięższych rejonach muzyki.

Zaprezentowana na targach Messe, bezkompromisowa linia gitar Washburn Parallaxe składa się jak na razie z 17 instrumentów, wśród których znalazły się modele sześcio-, siedmio- i ośmiostrunowe. Washburn zastosował tu szereg bardzo ciekawych rozwiązań włączając system strojenia Buzz Feiten, oryginalne tremolo Floyd Rose, mosiężne stałe mostki, blokowane klucze Grover czy przetworniki firm Seymour Duncan i EMG.

Rodzina Parallaxe składa się 3 serii instrumentów: PXM i PXS z podwójnym wcięciem cutaway oraz PXL, posiadającej pojedyncze wycięcie w korpusie. Wspólnym całej linii są gryfy z hebanowymi podstrunnicami oraz wbudowany system Buzz Feiten.

Parallaxe PXM to w zależności od modelu olchowe lub mahoniowe korpusy, które mogą być wyposażone też w topu z klonu wzorzystego. Klonowe gryfy w wersjach 7- i 8-strunowych dla zwiększenia wytrzymałości sklejone są z 5 kawałków drewna. W serii zastosowano też stałe mostki Tune-O-Matic lub ruchome konstrukcje Floyd Rose'a. W układzie elektrycznym znalazły się zestawy przetworników Seymour Duncan Jazz/TB6, EMG 81/85 lub EMG 707/808.

Najbardziej zauważalną różnicą serii PXS w stosunku do wspomnianej PXM jest ostrzejsza główka z zamontowanymi w jednej linii, sześcioma kluczami. Gryfy wykonane są z jednego kawałka klonu quartersawn, a mahoniowe lub olchowe korpusy często wykorzystują naklejony na wierzchu ozdobny klon płomienisty. Brzmienie generują przetworniki Seymour Duncan Jazz/TB6 lub EMG 85/81 z możliwością przełączania na szeregową lub równoległą pracę cewek.

 

 


Posiadające pojedyncze wcięcie modele PXL wykorzystują jednoczęściowe, mahoniowe korpusy nawiązujące kształtem do serii Idol Washburna, które mogą być tez ozdobione klonową płytą wierzchnią. Zastosowano tu wklejany gryf wykonany z jednego kawałka mahoniu, pary przetworników Seymour Duncan Jazz/TB6 lub EMG 85/81 również posiadające, przy wybraniu takiej opcji, możliwość pracy szeregowej i równoległej.

 

 


www.musicinfo.pl

www.washburn.com

Marka: WASHBURN Dystrybutor: MUSIC INFO