Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Newsy / M.I.P.A. 2009
Musikmesse International Press Award 2009

M.I.P.A. 2009

Podczas tegorocznych targów we Frankfurcie, po raz dziesiąty odbyła się gala rozdania nagród Musikmesse International Press Award. Przedstawiamy zwycięzców z branży gitarowej...

Trofeum w kategorii "gitara elektryczna" zdobyła seria Road Worn firmy Fender (pozostałe nominacje to PRS Mira i Taylor T3).

W kategorii "gitara akustyczna" zwyciężyły instrumenty PRS Acoustics (pozostałe nominacje to Godin 5th Avenue i Santa Cruz Otis Taylor Signature).

Najlepszym "gitarowym combo" okrzyknięto Mesa/Boogie Mark V (pozostałe nominacje to Vox AC15 Heritage i PRS Combo).

W kategorii "gitarowy head" zwyciężył Vox Night Train (pozostałe nominacje to Peavey 6505 i EVH 5150).

Laury w kategorii "efekt gitarowy" nałożono na kostkę Vox Satchurator (pozostałe nominacje to TC Electronic Nova Reverb i DigiTech Timebender Delay).

Najwięcej głosów w kategorii "przetwornik gitarowy" zdobył Seymour Duncan P-Rails (pozostałe nominacje to Fishman Aura Pro Systems i Dean Vinnie Moore Signature Humbucker).

Najlepszym "wzmacniaczem akustycznym" wybrany został Fishman SoloAmp (pozostałe nominacje to L.R. Baggs Acoustic Reference Amplifier i SR Technology JAM 150).

Trofeum w kategorii "struny" zdobył produkt GHS David Gilour Signature Boomers (pozostałe nominacje to Elixir Bronze Anti-Rust 80/20 i D'Addario EPN).

Wydarzenie uświetniło swą obecnością kilka znanych postaci, między innymi Steve Lukather, Joe Satriani i Paul Reed Smith. Na widowni zasiedli dziennikarze z całego świata, reprezentujący ponad 100 magazynów branżowych, między innymi nasi koledzy z brytyjskiego magazynu Guitarist. Po gali zaproszono wszystkich na wspaniały bankiet...

MIPA press logo
MIPA 2009 trofeum
MIPA scene
MIPA Joe Satriani
MIPA Paul Reed Smith PRS
MIPA 2009 winners
Fender Road Worn
PRS acoustic
Mesa Boogie Mark V
Vox Night Train
Vox Satchurator
Seymour Duncan P-Rails
Fishman SoloAmp
GHS Gilmour Boomers