Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Newsy / Ibanez Talman Prestige

Ibanez Talman Prestige

Podczas letnich targów Namm 2015 Ibanez zaprezentował trzy nowe modele z serii Talman Prestige, odwołującej się do klasycznych konstrukcji firmy z początku lat 90. i oferujące przekrój brzmień od klasyki country po solidne, rockowe klimaty.

Gitary wchodzą w skład najwyższej, produkowanej w Japonii linii Prestige i posiadają olchowe korpusy, klonowe gryfy i w zależności od wersji, klonowe lub palisandrowe podstrunnice. Gitary dostępne są w 2 opcjach kolorystycznych - Tri Fade Burst i Vintage White (model TM1803M występuje tylko jako wersja Tri Fade Burst z klonową podstrunnicą).


W układach elektrycznych znalazły się pickupy Seymour Duncana - Talman TM1702 to klasyczny układ Tele z 2 przetwornikami APTL-1 i APTR-1, Talman 1803M poszerza możliwości poprzedniego modelu o środkowy singiel SSL-2, a Talman TM1730 wykorzystuje mostek tremolo ITL-PRO Ibaneza oraz 3 pickupy single-coil Seymour Duncan SSL-52.

Gitary dostępne są w 2 opcjach kolorystycznych - Tri Fade Burst i Vintage White (model TM1803M występuje tylko jako wersja Tri Fade Burst z klonową podstrunnicą). Całość uzupełniają blokowane klucze Gotoha, siodełko z kości oraz futerał Prestige.

www.ibanezguitars.pl