Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Newsy / PRS prezentuje nowy model S2 Vela Satin

PRS prezentuje nowy model S2 Vela Satin

Firma PRS Guitars zaprezentowała nowy, vintage'owy, limitowany model gitary S2 Vela Satin.

PRS S2 Vela Satin z eleganckim ale jednocześnie zadziornym korpusem, wykończonym satynowym lakierem nitro, kontynuuje stylistykę oldschoolowych modeli S2 Mira i S2 Starla.


Na układ elektroniczny instrumentu, mieszczący się pod przyciągającą wzrok maskownicą złożyły się zaprojektowane przez PRS przetworniki Starla przy mostku i Type-D Singlecoil przy gryfie. Zastosowane rozwiązanie coil-tap umożliwia rozdzielenie przetworników za pomocą regulatora barwy dźwięku. Poza wspomnianym regulatorem Tone Push-Pull, gitara posiada również pokrętło Volume oraz trójpozycyjny przełącznik.

Gitara wyposażona jest w zaprojektowany przez PRS mostek, w którym zastosowano dwa siodełka, nawiązujących do wczesnego designu gitar PRS i charakterystycznej dla firmy konstrukcji plate-style. Podobnie jak w niektórych modelach z linii Private Stock, siodełka wykonano z mosiądzu a płytkę mostka z aluminium, co ma zagwarantować maksymalny sustain.


Mówi dyrektor sprzedaży PRS, Jim Cullen: "S2 Vela to zdecydowanie jedna z moich ulubionych gitar wszech czasów. Zastosowane w niej rozwiązania, kształt korpusu, design mostka, konfiguracja przetworników były starannie dobierane tak, aby pasowały do stylu, którego oczekujemy. Wykończenie satin nitro i szylkretowa płytka ochronna użyte w tym limitowanym modelu wynoszą go na jeszcze wyższy poziom."

PRS S2 Vela Satin posiada mahoniowy korpus i gryf typu Pattern Regular oraz palisandrową podstrunnicę, na którą nabito 22 progi i którą ozdobiono markerami w kształcie kropek. Menzura wynosi 25". Dostępne są trzy typy wykończeń: Charcoal, McCarty Tobacco Sunburst i Vintage Cherry.

http://www.prsguitars.com/
http://fxmusic.com.pl/

Marka: PRS Dystrybutor: FX MUSIC GROUP