Kup Magazyn Gitarzysta

PORADY

Wszyscy gitarzyści znają tzw. akord hendriksowski, który ma jednocześnie tercję małą i wielką. Czy to akord molowy, czy durowy? I jaka skala do niego pasuje?

{Gramy dalej}

Scott Henderson używa wajchy w taki sposób, że wychodzą z tego melodie. Jak się tego nauczyć?

{Gramy dalej}

Co oznacza termin "pentatonika anhemitoniczna"?

{Gramy dalej}

Zgodnie z podręcznikiem do akordu C dur gram skalę jońską, ale nie brzmi to ciekawie. Jak można to urozmaicić?

{Gramy dalej}

Dopiero zaczynam się uczyć grać na gitarze elektrycznej i znajomy poradził mi, abym zmienił struny na grubsze. Jaka grubość strun jest odpowiednia dla początkujących?

{Gramy dalej}

Uczę się grać "Sweet Home Alabama" zespołu Lynyrd Skynyrd. Po jakiej skali można tu zagrać solówkę?

{Gramy dalej}

Próbuję grać na gitarze utwory skrzypcowe, ale wydają się one potwornie trudne. Jak podejść do tego problemu?

{Gramy dalej}

Posiadam budżetową gitarę typu Les Paul, w której chcę zmienić pickupy na lepsze vintage’owe, oferujące np. brzmienie z Teksasu itp. Myślę o modelu Seymour Duncan SH-PG1 Pearl Gates. Gram bluesa, southern rocka i blues-rocka.

{Gramy dalej}

Mam problem związany z wyborem gitary. Dysponuję budżetem ok. 600 zł. Czy za te pieniądze można kupić w miarę dobrą gitarę akustyczną? Przyszły mistrz gitary ;)

{Gramy dalej}

Chciałbym odrestaurować gitary (elektryczną i akustyczną). Jakim lakierem mogę pomalować oczyszczony do żywego drewna gryf i deskę gitary elektrycznej oraz pudło gitary akustycznej? Ile razy trzeba pokrywać gryf lakierem i jak malować - natryskiem czy pędzlem?

{Gramy dalej}

Czy jest jakaś alternatywa dla gitary B.C. Rich Platnium Pro Warlock w cenie do 2.100 zł?

{Gramy dalej}

Jaki procesor gitarowy byłby najlepszy do gitary B.C. Rich Platinum Pro Warlock w cenie 200-450 zł? Miło byłoby, gdyby miał wbudowany głośniczek.

{Gramy dalej}
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnie >>
Sprzęt Washburn Sonamaster WS 300 H już w sprzedaży

W sprzedaży pojawił się model WS 300 H Washburna, należący do przeznaczonej dla początkujących gitarzystów serii Sonamaster, zaprezentowanej na początku roku na targach NAMM 2016.

25.10.2016 Gramy dalej
Sprzęt Promocja Epiphone "PICKUP TUNING"

Znudziło ci się brzmienie twojej gitary? - czas na zmiany! Nowa promocja Epiphone "PICKUP TUNING" daje ci szansę zakupu i wymiany przetworników gitarowych na oryginalne pickupy Gibson z rabatem -50%.

24.10.2016 Gramy dalej
Sprzęt Blues Cube Audition - Nagrody warte 50.000 zł!

Zapraszamy do zabawy, w której wygrać można rewelacyjne nagrody marek Roland i BOSS warte ponad 50.000 zł! Dodatkowo możesz mieć szansę wygrania najlepszego prezentu świątecznego wszech czasów!

21.10.2016 Gramy dalej

Po sukcesie miniaturowego wzmacniacza gitarowego Blackstar Fly 3 Mini, brytyjski producent z Northampton zaprezentował jego drugą wersję przeznaczoną dla gitarzystów basowych.

Gramy dalej

Linia bossowskich looperów obejmuje obecnie sześć modeli: cztery podłogowe - RC-1, RC-3, RC-30, RC-300; i dwa typu biurkowego - flagowy RC-505 i nowy RC-202 - mniejszy gabarytowo, z nieco skromniejszym wyposażeniem, obsługujący dwie zamiast pięciu pętli.

Gramy dalej

Acus Sound Engineering to włoska firma, która specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy sprzętu nagłośnieniowego dla instrumentów akustycznych..

Gramy dalej