Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu

W ofercie od niedawna obecnej na naszym rynku marki Ortega, obok bardzo szerokiego wyboru wysokiej klasy gitar klasycznych dostępne są też inne akustyczne instrumenty strunowe, wśród których prym wiedzie bogata kolekcja ukulele.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: ukulele , marka: ORTEGA

Choć pierwsze eksperymenty z modulacją dźwięku Les Paul podejmował już na przełomie lat 40. i 50. XX w. z użyciem dysków acetatowych i gramofonów ze zmienianą prędkością odtwarzania, to pierwsze muzyczne zastosowanie efektu flanger przypisuje się zespołowi The Beatles.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: efekt gitarowy , marka: IBANEZ

Firma D’Angelico została założona w latach 30. ubiegłego wieku przez Johna D’Angelico, który wykonywał ręcznie gitary w swoim sklepiku na Kenmare Street w Nowym Yorku.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: D’ANGELICO

Patrząc na ofertę producentów wzmacniaczy, nietrudno zauważyć, że trend na wskrzeszanie kultowych już konstrukcji sprzed lat ma się dobrze, czego dowodzi chociażby combo Marshalla testowane miesiąc temu. W tym miesiącu prezentujemy wzmacniacz, który jest wznowieniem linii produktów o korzeniach sięgających lat 70. ubiegłego wieku.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: wzmacniacz gitarowy , marka: MUSIC MAN

Coraz bardziej widoczny w ostatnich latach rozwój cyfrowego modelingu i symulacji wzmacniaczy gitarowych przekłada się na wzrost jakości tego typu brzmień oraz pojawianiu się w ofercie producentów również konstrukcji typu combo czy head, w pełni wykorzystujących dobrodziejstwa nowoczesnej technologii.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: wzmacniacz gitarowy , marka: MARSHALL

Czy kryzys może komuś wyjść na dobre? Zadając to pytanie, zastanawiam się, czy gralibyśmy teraz na gitarach Fendera, gdyby na fali wielkiego kryzysu, jaki nawiedził Amerykę na początku XX wieku, Leo Fender nie stracił posady księgowego…

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: wzmacniacz gitarowy , marka: FENDER

PRS Guitars to amerykańska manufaktura mająca swoją siedzibę w Stevensville (w stanie Maryland, USA), której oficjalne powstanie datuje się na rok 1985…

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: PRS

Słowa Electric Sound Products, od których wziął się skrót tworzący nazwę firmy ESP, wciąż - po ponad czterdziestu latach od chwili powstania - oznaczają dokładnie to, co leży w kręgu zainteresowań tego producenta.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: LTD

W ofercie Hagstroma obok całej palety modeli gitar elektrycznych znajduje się też kilka serii gitar akustycznych, które poprzez dobór wysokiej klasy materiałów oraz dopracowaną w najmniejszych detalach estetykę wpisują się w bogatą tradycję budowy instrumentów szwedzkiej marki, zapoczątkowanej niemal wiek temu w prowincji Dalarna przez Albina Hagströma.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara akustyczna , marka: HAGSTROM

Darkglass to fińska manufaktura z siedzibą w Helsinkach specjalizująca się w elektronice basowej.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: efekt basowy , marka: DARKGLASS
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>
Sprzęt Blues Cube Audition - Nagrody warte 50.000 zł!

Zapraszamy do zabawy, w której wygrać można rewelacyjne nagrody marek Roland i BOSS warte ponad 50.000 zł! Dodatkowo możesz mieć szansę wygrania najlepszego prezentu świątecznego wszech czasów!

21.10.2016 Gramy dalej
Sprzęt Zoom G3n i G3Xn

Zoom poszerzył flagową serię podłogowych multi-efektów o dwa nowe modele - G3n i G3Xn, będące zmniejszonymi wersjami popularnego G5n, oferującymi najbardziej realistyczne jak do tej pory emulacje wzmacniaczy, kolumn i efektów gitarowych Zooma.

18.10.2016 Gramy dalej
Sprzęt PRS Tremonti Baritone

Firma PRS Guitars zaprezentowała limitowany, barytonowy model sygnowany przez Marka Tremontiego, gitarzystę Alter Bridge i Creed.

17.10.2016 Gramy dalej