Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Moog Minifooger MF Trem

MOOG Minifooger MF Trem

Rodzaj sprzętu:

efekt gitarowy,

marka:

MOOG

Moog Minifooger MF Trem - efekt gitarowy
WYNIKI TESTU
Funkcjonalność
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Będący od kilku już dekad kultową marką wśród producentów syntezatorów, Moog gitarzystom dał się poznać głównie poprzez serię efektów Moogerfooger - dużych, wyposażonych w mnóstwo pokręteł niezwykle oryginalnych, acz dosyć drogich konstrukcji.

Zaprezentowana w zeszłym roku, nowa rodzina stompboxów Minifooger skierowana jest już do szerszego grona gitarowych zapaleńców, oferując zarówno kompaktowe, klasyczne wymiary jak i dużo bardziej przystępną cenę. Tworzące nową serię pięć pedałów - Drive, Boost, Delay, Ring i Trem obok niewątpliwie oryginalnego brzmienia wyróżnia obecność wejścia na zewnętrzny pedał ekspresji, którym możemy kontrolować w czasie rzeczywistym jeden z parametrów. My przyjrzymy się tym razem ostatniemu z wymienionych - pedałowi Minifooger MF Trem.

Stompbox tremolo z serii Minifooger zamknięto w czarnej solidnej obudowie o klasycznych rozmiarach. W 100 procentach analogowy obwód zapewnia ciepłe, naturalne brzmienie a do regulacji ustawień służą tu gałki prędkości i głębokości DEPTH i SPEED oraz kształtujące dodatkowo barwę i charakter narastania przebiegu potencjometry TONE i SHAPE. Całość obok zewnętrznego zasilania może pracować na wewnętrznej baterii 9V, efekt dysponuje też przełączaniem True Bypass.

Tremolo Mooga zdecydowanie grawituje w stronę vintage’owych, oldschoolowych konstrukcji znanych ze wzmacniaczy Fendera czy Voxa. Dostępne regulatory pozwalają na znalezienie wielu różnych odmian klasowego tremola, od miękkiego i wolnego falowania dodającego bardzo muzycznego charakteru, po przerywane, perkusyjne zmiany, dobrze współpracujące z barwą przesterowaną. SHAPE przenosi barwę od miękkiego narastania i opadania przebiegu, przez szybkie rozpoczęcie i powolne opadanie fali po leniwe wzrastanie i szybkie opadanie tremola. Maksymalne ustawienie prędkości skutkuje efektem modulatora pierścieniowego, co poszerza jeszcze paletę dostępnych możliwości. Regulator głębokości działa bardziej jak balans pomiędzy sygnałem bazowym i efektem, więc wchodzi też w mocniejszą interakcję z gałką tonów wraz ze zwiększaniem poziomu tremola. Po wpięciu pedału ekspresji kontrolującego prędkość mamy dostęp do bardzo kreatywnego i inspirującego zastosowania przy grze na żywo.

Minifooger MF Trem to bardzo inspirujący efekt, wykraczający poza klasyczne pedały tremolo, choć również przy standardowych zastosowaniach urzeka wzbogacającym całość, oryginalnym charakterem vintage.

INFORMACJE
regulatory: SHAPE, TONE, SPEED,
DEPTH
przyłącza: IN, OUT, EXP, 9V DC
Liczba odsłon: 1206


Marka: MOOG Dystrybutorzy: AUDIOSTACJA