Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Planet Waves CT-02 MULTI-FUNCTION TUNER

PLANET WAVES CT-02

Rodzaj sprzętu:

akcesoria,

marka:

PLANET WAVES

Planet Waves CT-02 MULTI-FUNCTION TUNER - akcesoria
WYNIKI TESTU
Funkcjonalność
Wykonanie
Jakość/Cena
Wnioski: poręczny tuner chromatyczny, przeznaczony głównie do strojenia gitar akustycznych

Za sprawą tunerów elektronicznych strojenie gitary do kamertonu widełkowego czy stroikowego powoli odchodzi w przeszłość.

Planet Waves CT-02. Jest to mały i poręczny tuner chromatyczny zasilany baterią CR2032. Ma wbudowany mikrofon oraz dołączany klips z przetwornikiem piezoelektrycznym. Ponieważ posiada wejście i wyjście, może zostać włączony w tor sygnałowy.

Konstrukcja klipsa tunera umożliwia przyczepienie tunera do główki albo zawieszenie go przy otworze rezonansowym. Klips dobrze spełnia swoją funkcję na główkach gitar akustycznych i elektrycznych, jednak ograniczone rozwarcie utrudnia zamocowanie go na główce gitary klasycznej o grubości 22mm.

Urządzenia jest poręczne i bardzo łatwe w obsłudze. Działa w trybie wahadłowym i pseudostroboskopowym włącznie, a wybór trybu pracy dokonujemy jednym klawiszem w środku okrągłego wyświetlacza, opartego na dwukolorowych diodach LED (strojony dźwięk jest podświetlany na zielono, odstrojenie na czerwono). W trybie Strobe wielkość odstrojenia sygnalizuje szybkość krążenia światła po okręgu, w momencie zaś dostrojenia - światełko to zatrzymuje się.

Tuner Planet Waves CT-02 ma opcję kalibracji dźwięku A w zakresie 435-445Hz. Ponieważ jest to prosta, wręcz miniaturowa konstrukcja, trudno spodziewać się wyjątkowej dokładności. Granica błędu w testowanym egzemplarzu wyniosła: od -4 do +2 centów (tryb Sweep) i -4.5 do +2.5 centów (tryb Strobe).

Wojciech Wytrążek

Zobacz pozostałe marki tunerów Planet Waves:

Planet Waves CT-01 UNIVERSAL CHROMATIC TUNER
Planet Waves CT-03 PRO-WINDER TUNER
Planet Waves CT-04 CHROMATIC PEDAL TUNER
Planet Waves CT-05 FULL-FUNCTION TUNER & METRONOME
Planet Waves CT-06 S.O.S. GUITAR TUNER
Planet Waves CT-07 TRU-STROBE TUNER