Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Effectrode Phaseomatic Deluxe

EFFECTRODE Phaseomatic Deluxe

Rodzaj sprzętu:

efekt gitarowy,

marka:

EFFECTRODE

Effectrode Phaseomatic Deluxe - efekt gitarowy
WYNIKI TESTU
Funkcjonalność
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

W sierpniowym wydaniu brytyjskiego miesięcznika "Guitarist" znalazł się test dwóch interesujących kostek efektowych marki Effectrode: Tube-Vibe oraz Phaseomatic Deluxe.

Urządzenia te zostały wyprodukowane w amerykańskiej manufakturze o nazwie Effectrode, założonej w połowie lat 90. przez Phila Taylora. Konstruktor ten postawił przed sobą ambitny cel stworzenia całkowicie lampowych efektów modulacyjnych, oferujących najlepszą możliwą do uzyskania jakość brzmienia. Czy mu się to udało? W dużym stopniu tak, ponieważ urządzenia wychodzące spod jego ręki cieszą się coraz większym uznaniem wśród gitarzystów, a sam producent nie może nadążyć za dynamicznie zwiększającą się liczbą zamówień.

Pierwsza z kostek, Effectrode Tube-Vibe, może być z pozoru potraktowana jako kolejny klon słynnego Univibe’a, jednak nie jest nim do końca, ponieważ - w przeciwieństwie do oryginału - nie zawiera tranzystorów, lecz lampy (1×12AX7, 2×12AT7).

Drugi efekt podłogowy, Effectrode Phaseomatic Deluxe, to phaser będący również konstrukcją w pełni lampową. Na uwagę zasługuje działanie potencjometru SPEED, który - za sprawą szerokiego zakresu działania - pozwala na uzyskanie ogromnego spektrum brzmień.

Obydwa urządzenia (Effectrode Tube-Vibe oraz Effectrode Phaseomatic Deluxe) oferują niesamowicie ciepłe i nasycone brzmienie. Kostki działają w pełnym paśmie i wpływają wręcz na jego poszerzenie, dając w efekcie soczysty, pełen harmonicznych dźwięk.

INFORMACJE
konstrukcja: lampowa regulatory Tube-Vibe: SPEED, INTENSITY, VOLUME regulatory Phaseomatic Deluxe:
WIDTH, SPEED, BLEND zasilanie: zasilacz DC (w komplecie) kraj produkcji: Stany Zjednoczone
Liczba odsłon: 2638