Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Lakland Darryl Jones 4 Bass

LAKLAND Darryl Jones 4 Bass

Rodzaj sprzętu:

gitara basowa,

marka:

LAKLAND

Lakland Darryl Jones 4 Bass - gitara basowa
WYNIKI TESTU
Wygoda gry
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Lakland to ceniony wśród wymagających basistów producent gitar basowych, który działa na rynku od 1994 roku.

Założycielem firmy jest Dan Lakin, doświadczony i aktywny basista z Chicago, który już wcześniej zajmował się naprawami i modyfikacjami gitar basowych. Jego praca wzbudziła tak duże zainteresowanie, że grono klientów szybko się powiększało, w związku z czym postanowił poświęcić się budowie zupełnie nowych basów.

Na pierwszy rzut oka gitara Lakland Skyline Darryl Jones 4 Bass to klon klasycznej konstrukcji Fender Jazz Bass. Jak sama nazwa wskazuje, został on stworzony dla Darryla Jonesa, amerykańskiego basisty, znanego ze współpracy z takimi sławami, jak The Rolling Stones, Sting, Peter Gabriel czy Eric Clapton. Chociaż źródło inspiracji nie budzi tu żadnych wątpliwości, to pod wieloma względami jest to zupełnie inny instrument. Bas został wyposażony w pasywne przetworniki firmy Aero Instrument oferujące wyjątkowo szeroki wachlarz brzmień. Zaskakujące jest to, że na końcowe brzmienie mają ogromny wpływ nawet niewielkie zmiany w ustawieniach potencjometrów VOLUME i TONE (osobne dla każdego przetwornika). Dzięki swojej uniwersalności instrument ten może zyskać szczególne uznanie wśród basistów sesyjnych, którzy cenią sobie nie tylko możliwość uzyskania zróżnicowanych brzmień, ale również wygodę gry i jakość wykonania. We wrześniowym wydaniu (9/2008 - 307) brytyjskiego miesięcznika "Guitarist" gitara Lakland Skyline Darryl Jones 4 Bass została doceniona i otrzymała prestiżowe wyróżnienie Guitar CHOICE.

INFORMACJE
korpus: jesion; gryf: klon; konstrukcja: bolt-on; podstrunnica: palisander; progi: 21; skala: 34" (864mm); klucze: Hipshot, otwarte; układ elektryczny: Aero Instrument (2), VOLUME (2), TONE (2); waga: 3.75kg; wykończenie: Lake Placid; kraj produkcji: Korea
Liczba odsłon: 5713