Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Squier Affinity Stratocaster

SQUIER Affinity

Rodzaj sprzętu:

gitara elektryczna,

marka:

SQUIER

Squier Affinity Stratocaster - gitara elektryczna
WYNIKI TESTU
Wygoda gry
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Posłuchaj testowanego sprzętu

Squiera zna każdy gitarzysta - kojarzony jest głównie z oficjalnymi kopiami Telecasterów, Stratocasterów, a także basów Precission i Jazz.

Squier Affinity Stratocaster to nieco droższa od Bulleta, ale również produkowana w Chinach wersja Stratocastera. Główną różnicą jest tutaj olchowy korpus wykończony bardzo ładnym, przyciągającym wzrok lakierem poliuretanowym w kolorze czerwony metalik. Dostępne barwy w serii to Black, Metallic Red i Metallic Blue.

Na korpusie znajdziemy jednowarstwową płytkę z trzema singlami i tradycyjnie rozmieszczonymi potencjometrami. Mostek tremolo to konstrukcja vintage przykręcona sześcioma śrubami. Podobnie jak w poprzedniku, klonowy gryf nosi na sobie palisandrową podstrunnicę z 21 progami medium jumbo. Jej promień wynosi standardowe dla tej konstrukcji 9,5 cala.

W odróżnieniu od Bulleta model Squier Affinity Stratocaster ma dużą główkę nawiązującą wyglądem do Stratocasterów z lat 80. Gryf jest nieco węższy przy siodełku (jego szerokość w tym miejscu wynosi niecałe 41mm) i staranniej wykończony niż w tańszym modelu. Gitara jest bardzo wygodna - tym razem obeszło się bez korekcji ustawień. Jej brzmienie jest wyraźnie jaśniejsze od Bulleta, prawdopodobnie za sprawą innego drewna użytego na korpus. Wydaje mi się również, że poziom sygnału przetworników jest niższy, jakkolwiek na oko wyglądają one w obu gitarach identycznie.

Marka: SQUIER Dystrybutorzy: FENDER

Krzysztof Inglik
fot. Ivan Sitsko