Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Squier Vintage Modified Stratocaster

SQUIER Vintage Modified

Rodzaj sprzętu:

gitara elektryczna,

marka:

SQUIER

Squier Vintage Modified Stratocaster - gitara elektryczna
WYNIKI TESTU
Wygoda gry
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Posłuchaj testowanego sprzętu

Squiera zna każdy gitarzysta - kojarzony jest głównie z oficjalnymi kopiami Telecasterów, Stratocasterów, a także basów Precission i Jazz.

Squier Vintage Modified Stratocaster to kolejna podróż na mapie świata - gitara wykonana została w Indiach. Jak sama nazwa wskazuje, jest to model oparty na klasycznych Stratocasterach z kilkoma modyfikacjami, jakie mógłby wprowadzić gitarzysta w trakcie użytkowania instrumentu. Przede wszystkim rzucają się tu w oczy podrasowane przystawki z napisem "Duncan Designed". Single te noszą symbol SC-101, a wykonane zostały w oparciu o magnes AlNiCo V. W serii dostępna jest też wersja z układem przetworników H-S-S.

Testowany egzemplarz ma korpus z indyjskiego czerwonego cedru i pomalowany jest w kolorze Olympic White (inne dostępne to 3-Color Sunburst, Metallic Red i Cherry Sunburst). Na klonowym gryfie naklejono palisandrową podstrunnicę z 21 progami medium jumbo. Mostek tremolo to konstrukcja vintage przykręcona sześcioma śrubami z tradycyjnymi giętymi siodełkami. Na główce znajdziemy złote logo, a na blasze mocującej gryf wygrawerowany napis. Gryf testowanego egzemplarza jest najmniejszy z całej szóstki i będzie idealnym wyborem dla muzyków z małymi dłońmi.

Wygląd Squier Vintage Modified Stratocaster w tym wykończeniu przypomina flagowy instrument Scotta Hendersona. Gitarę trzeba było podregulować (relief, menzura, wysokość strun), co jest dość dziwne, bo wcześniejsze modele były pod tym względem bez zarzutu. Brzmienie dość jasne i z wyraźnie wycofanym środkiem.

Marka: SQUIER Dystrybutorzy: FENDER

Krzysztof Inglik
fot. Ivan Sitsko