Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Chris George Custom Goldtop

CHRIS GEORGE Custom Goldtop

Rodzaj sprzętu:

gitara elektryczna,

marka:

CHRIS GEORGE

Chris George Custom Goldtop - gitara elektryczna
WYNIKI TESTU
Wygoda gry
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena
Chris George Custom Goldtop

Chris George to uzdolniony brytyjski lutnik, który zdobył uznanie za sprawą udanych konstrukcji łączących w sobie nowoczesność z tradycją.

Spod jego ręki wyszło wiele instrumentów, w których zastosowano sprawdzone rozwiązania lutnicze oraz układy elektroniczne z gitar Line 6 Variax.

Chris George Custom Goldtop posiada korpus z mahoniu, w którym wydrążono komory akustyczne, a w płycie wierzchniej wycięto otwór rezonansowy w kształcie litery "f".

Na pokładzie prezentowanej gitary znalazły się trzy przetworniki w stylu P-90, umożliwiające uzyskanie szerokiej palety barw. Stosując przetwornik przy mostku, a do tego rozkręcając gałki VOLUME i TONE, otrzymujemy jasne brzmienie przywołujące skojarzenia z gitarą Gibson Les Paul Junior. Przekręcenie w lewo potencjometru TONE sprawia, że sound staje się bardziej soczysty, podkreślający naturalne brzmienie P-90. Załączenie przetwornika przy gryfie przenosi nas w zupełnie inny świat, w którym królują ciepłe brzmienia o zabarwieniu bluesowym.

Chris George Custom Goldtop to gitara wyjątkowo podatna na artykulację, a przy tym oferująca olbrzymie możliwości w zakresie kreowania indywidualnego brzmienia. Należy zaznaczyć, że instrument przeznaczony jest raczej dla doświadczonych gitarzystów.

W styczniu br. gitara elektryczna Chris George Custom Goldtop otrzymała zaszczytne wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist". Instrument ten został wybrany z powodu doskonałej jakości wykonania, bogatego i podatnego na artykulację brzmienia, a także ze względu na wygodę gry.

INFORMACJE
konstrukcja: set-in korpus: mahoń gryf: mahoń menzura: 25" (635mm) podstrunnica: heban promień podstrunnicy: 12" (305mm) progi: 22 medium układ elektryczny: przetworniki Bare Knuckle P-90 (3), przełącznik 5-pozycyjny VOLUME (1), TONE (1) waga: 3.6kg
kraj produkcji: Wielka Brytania
Liczba odsłon: 7819