Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Custom Cab Company Alnico Gold (kolumna)

CUSTOM CABINET COMPANY Alnico Gold (kolumna)

Rodzaj sprzętu:

wzmacniacz gitarowy,

marka:

CUSTOM CABINET COMPANY

Custom Cab Company Alnico Gold (kolumna) - wzmacniacz gitarowy
WYNIKI TESTU
Funkcjonalność
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena
Custom Cab Company Alnico Gold
Custom Cab Company Alnico Gold

Alnico Gold, nowa propozycja firmy Custom Cab Company, swoją nazwę wzięła od głośników marki Celestion, na których została oparta.

Jest to zestaw głośnikowy utrzymany w stylistyce vintage uzupełniony interesującym dodatkiem, a mianowicie wbudowanym mikrofonem.

Brzmienie głośników Custom Cab Company Alnico Gold  z pewnością docenią osoby, które upodobały sobie charakterystyczny sound modelu Alnico Blue. W przeciwieństwie do mocy oferowanej przez Alnico Blue (15W), wersja Gold jest w stanie dostarczyć 50W mocy RMS. Charakterystyka tonalna zestawu jest zaskakująco wyważona, a dźwięk wydaje się wręcz otaczać słuchacza.

Custom Cab Company Alnico Gold to idealna propozycja dla instrumentalistów poszukujących naturalnego, lekko ocieplonego dźwięku. Należy zaznaczyć, że prezentowana konstrukcja nie zadowoli się wzmacniaczami gorszej jakości, od razu odsłaniając ich wszelkie niedociągnięcia, natomiast doskonale sprawdzi się w duecie z bardziej wymagającymi wzmacniaczami, takimi jak np. Dumble i wszelkie jego klony.

Podobnie jak w przypadku gitary Chris George Custom Goldtop, prezentowanej również w tym wydaniu naszego magazynu, propozycja firmy CCC skierowana jest do gitarzystów o jasno sprecyzowanych wymaganiach odnośnie sprzętu.

Zestaw głośnikowy Custom Cab Company Alnico Gold otrzymał w grudniu ubiegłego roku wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist", przy czym redaktorzy tego magazynu zwrócili uwagę na doskonałe i czytelne brzmienie tej konstrukcji.

INFORMACJE
konstrukcja: zamknięta głośniki: Celestion Alnico Gold 12"(2)
wyposażenie: wbudowany mikrofon wymiary: 550×650×330mm (W×S×G)
waga: 18kg materiał: sklejka 18mm
kraj produkcji: Wielka Brytania
Liczba odsłon: 3757