Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Peterson StroboStomp 2

PETERSON StroboStomp 2

Rodzaj sprzętu:

akcesoria,

marka:

PETERSON

Peterson StroboStomp 2 - akcesoria
WYNIKI TESTU
Jakość/Cena

Czy można się spodziewać czegoś nowego po tak prostym urządzeniu, jakim jest tuner? Okazuje się, że jednak tak...

 

Firma Peterson Electro-Musical Products ma olbrzymie doświadczenie w zakresie konstruowania tunerów, które zdobyła w ciągu 60 lat swojego istnienia. Tuner StroboStomp 2 to coś więcej niż zwykły sprzęt, bowiem nie dość, że bazuje na nowatorskiej technologii Virtual Strobe, to może być jeszcze wykorzystany jako DI-box oraz - dzięki wyjściu 9V DC - jako źródło zasilania dla innych kostek efektowych, np. w pedalboardzie.

 

Dokładność tunera wynosi aż 0.1 centa, a zakres kalibracji to 390-490Hz (ze skokiem 0.5Hz). Urządzenie zamknięto w solidnej obudowie wykonanej z aluminium i zaopatrzono w duży ekran.

Prezentowany tuner otrzymał wyróżnienie Guitarist CHOICE za wygodę obsługi, możliwości techniczne (niespotykane w tej klasie urządzeń) oraz dużą precyzję wskazań, dzięki której (w połączeniu z technologią Virtual Strobe) urządzenie to idealnie nadaje się do ustalania menzury instrumentu. Korzystanie z tego urządzenia niesie za sobą tylko jedno ryzyko: gdy już przyzwyczaimy się do pracy z nim, trudno będzie powrócić do tunera standardowego...