Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Eastman T186MX

EASTMAN T186MX

Rodzaj sprzętu:

gitara elektryczna,

marka:

EASTMAN

Eastman T186MX - gitara elektryczna
WYNIKI TESTU
Wygoda gry
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Wielu gitarzystów szerokim łukiem omija instrumenty z napisem "Made in China", ponieważ mają oni przeświadczenie o ich niskiej jakości.

Czy tego typu uprzedzenia znajdują swoje potwierdzenie w rzeczywistości? Otóż coraz częściej okazuje się, że wśród gitar pochodzących z Chin można znaleźć prawdziwe perełki, które swoją jakością nie ustępują swoim konkurentom produkowanym w innych zakątkach świata. Jednym z przykładów tego typu instrumentu jest gitara marki Eastman, elektryczno- -akustyczna (thinline) z podwójnym cutawayem o konstrukcji semi-hollow model: T186MX. W fabrykach firmy Eastman, które znajdują się w Chinach, każdy egzemplarz wytwarzany jest ręcznie, bez użycia nowoczesnych linii produkcyjnych. Co więcej, do budowy gitar wykorzystuje się tam lite drewno, a nie laminaty.

Gitara Eastman T186MX tylko z pozoru przypomina Gibsona ES-335, jednak nie posiada bloku z litego drewna umieszczonego na całej długości korpusu. Zamiast niego w instrumencie znajduje się mahoniowy blok umiejscowiony pod strunociągiem i mostkiem. Płyta wierzchnia składa się z dwóch kawałków klonu, w których wycięto duże otwory rezonansowe. Gryf wykonano z mahoniu, natomiast podstrunnicę z hebanu, a całości dopełniają dwa humbuckery Kenta Armstronga.

Brzmienie gitary T186MX jest zrównoważone, chociaż z akcentem na wyższe częstotliwości, które odzywają się czysto i dynamicznie. Czy gitara T186MX brzmi jak ES-335? Mimo pozornych podobieństw obu tych instrumentów należy zaznaczyć, że mamy tu do czynienia z gitarą, która zdecydowanie posiada swój własny, indywidualny charakter. W marcu br. gitara Eastman T186MX zasłużenie otrzymała zaszczytne wyróżnienie Guitarist CHOICE, przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist". Wybór tego instrumentu został podyktowany wysoką jakością wykonania, wygodą gry oraz indywidualnym brzmieniem.

INFORMACJE
płyta tylna i boki: mahoń
płyta wierzchnia: klon gryf: mahoń
podstrunnica: heban menzura: 24.96" (634mm)
progi: 22 medium jumbo klucze: Gotoh
układ elektryczny: przetworniki
Kent Armstrong (2), przełącznik 3-pozycyjny,
VOLUME (2), TONE (2) waga: 2kg
kraj produkcji: Chiny
Liczba odsłon: 4498