Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Cornford Roadhouse 30

CORNFORD Roadhouse 30

Rodzaj sprzętu:

wzmacniacz gitarowy,

marka:

CORNFORD

Cornford Roadhouse 30 - wzmacniacz gitarowy
WYNIKI TESTU
Funkcjonalność
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena
Cornford Roadhouse 30

Kolejny interesujący sprzęt, który został przetestowany w majowym wydaniu brytyjskiego miesięcznika "Guitarist", to combo Cornford Roadhouse 30.

Wzmacniacz Cornford Roadhouse 30 otrzymał najwyższe noty we wszystkich kategoriach, w wyniku czego zasłużył sobie na prestiżowe wyróżnienie Guitarist GOLD.

Urządzenie zostało zbudowane w oparciu o dwie lampy EL34 pracujące w sekcji mocy oraz trzy lampy ECC83/ 12AX7 w preampie. W testowanej przez redaktorów magazynu "Guitarist" wersji wzmacniacza umieszczono jeden 12-calowy głośnik Celestion Vintage 30.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że po włączeniu prezentowanego wzmacniacza słychać... absolutną ciszę. Combo pracuje z praktycznie niesłyszalnym poziomem szumów własnych, co sugeruje, iż wewnętrzne obwody urządzenia zostały wykonane z bardzo dużą starannością.

Cornford Roadhouse 30 pozwala na uzyskanie doskonale zbalansowanego brzmienia i dającego się plastycznie regulować wysterowania. Urządzenie idealnie współpracuje zarówno z gitarami wyposażonymi w przetworniki typu humbucker, jak i single-coil.

Regulator GAIN pozwala na płynne przejście od całkowicie czystego brzmienia do nasyconego overdrive’u, oddając przy tym wszystkie szczegóły artykulacyjne. Na tym sprzęcie po prostu chce się grać, tym bardziej że również pozostałe regulatory działają równie plastycznie. Układ korekcji, składający się z trzech standardowych regulatorów (BASS, MIDDLE, TREBLE), pozwala na precyzyjne ustalenie odpowiedniego brzmienia.

INFORMACJE
konstrukcja: otwarta głośnik: Celestion Vintage 30 12" moc: 30W RMS lampy: 3×ECC83/ 12AX7 (przedwzmacniacz), 2×EL34 (stopień mocy);
wymiary: 460×600×300mm (W×S×G)
waga: 25kg materiał: sklejka 18mm
kraj produkcji: Wielka Brytania
Liczba odsłon: 5707


Marka: CORNFORD Dystrybutorzy: OWNSOUNDS