Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / Zoot Bass Performer Pro Bass

ZOOT BASS Zoot Performer Pro Bass

Rodzaj sprzętu:

gitara basowa,

marka:

ZOOT BASS

Zoot Bass Performer Pro Bass - gitara basowa
WYNIKI TESTU
Wygoda gry
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Gitara basowa Zoot Performer Pro Bass łączy w sobie współczesne brzmienie oraz charakterystyczny dla konstrukcji vintage klasyczny design.

W zeszłym roku Zoot Bass Zoot Performer Pro Bass otrzymał wyróżnienie Guitarist CHOICE, przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist". Warto więc przyjrzeć mu się nieco bliżej, ponieważ jest to ciekawy przykład połączenia nowoczesnego lutnictwa ze znanymi od lat sprawdzonymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Korpus tego instrumentu składa się z dwóch kawałków jesionu bagiennego, natomiast gryf z klonu. Bardzo ciekawie prezentuje się w pełni regulowany mostek produkcji firmy Hipshot Products Inc. Na układ elektryczny składają się dwa przetworniki: EMG-P oraz EMG-J. Pierwszy z nich, dzięki swojej wrażliwości na artykulację oraz dużej ilości dołu, doskonale sprawdza się w instrumencie z jesionu. Natomiast drugi przetwornik, EMG-J, znakomicie współpracuje z modelem P, uzupełniając brzmienie w zakresie środka. Całości dopełnia przedwzmacniacz Aguilar OBP-2 z indywidualną regulacją głośności każdego z pickupów.

Zoot Bass Zoot Performer Pro Bass jest wygodna i doskonale wyważona, a dostęp do wysokich pozycji można określić jako wzorcowy. Generalnie należy ją zakwalifikować do grupy instrumentów w miarę uniwersalnych, nadających się równie dobrze do gry palcami, jak i kostką, chociaż ze wskazaniem na ten drugi styl gry. Gitara jest bardzo podatna na atak, jest wrażliwa na poprzeczne wibracje i czuła na artykulację, a jej zrównoważone brzmienie z delikatnym uwypukleniem wyższych częstotliwości sprawia, że można ją śmiało polecić basistom solowym.

INFORMACJE
konstrukcja: bolt-on
korpus: jesion bagienny gryf: klon
podstrunnica: palisander menzura: 34" (864mm)
progi: 24 układ elektryczny: przetworniki
EMG-P i EMG-J, układ aktywny Aguilar OBP-2
klucze: Gotoh waga: 3.8kg
kraj produkcji: Wielka Brytania
Liczba odsłon: 4877