Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu / D*A*M Drag’n’Fly

DAM Drag’n’Fly

Rodzaj sprzętu:

efekt gitarowy,

marka:

DAM

D*A*M Drag’n’Fly - efekt gitarowy
WYNIKI TESTU
Funkcjonalność
Brzmienie
Wykonanie
Jakość/Cena

Konstruktorzy efektów gitarowych typu vintage są obecnie w dosyć trudnej sytuacji, ponieważ w tym segmencie rynku jest wyjątkowo tłoczno...

Mimo olbrzymiej konkurencji produkty o doskonałym brzmieniu zawsze mają szansę na sukces. Tak też jest w przypadku kostki Drag’n’Fly, za którą odpowiedzialna jest dwuosobowa firma D*A*M (Differential Audio Manifestationz). Manufaktura ta zajmuje się ręcznym wytwarzaniem efektów analogowych, do budowy których wykorzystuje się starannie dobrane komponenty. Nie powinno zatem dziwić, że konstrukcja bazuje na tranzystorach germanowych, wykonana jest w technologii point-to-point i posiada true bypass.

Kostka Drag’n’Fly zdobyła wyróżnienie Guitarist CHOICE, ponieważ wprost perfekcyjnie oddaje brzmienie klasycznych konstrukcji typu Vox Tone Bender. Dzięki niej można uzyskać szeroki wachlarz autentycznych brzmień przesterowanych o ciepłym, chrapliwym charakterze. Co ważne, układ pracuje bardzo stabilnie i świetnie radzi sobie z zakłóceniami.

Ponieważ prezentowana tu kostka znakomicie i niezwykle wiernie oddaje brzmienie klasycznego Tone Bendera, z czystym sumieniem można ją polecić tym gitarzystom, którzy próbują uzyskać sound znany choćby z dokonań grupy Led Zeppelin. Generalnie kostka Drag’n’Fly jest doskonałą propozycją dla zwolenników klasycznych brzmień sprzed lat. Konstruktorzy kostki Drag’n’Fly zadbali także o oryginalne wzornictwo swojego produktu, jak również o jakość jego wykonania, którą można ocenić jako wręcz wzorową.

INFORMACJE

tranzystory: germanowe bypass: true
zasilanie: bateria 9V lub zasilacz sieciowy
(niedołączony do kompletu)
kraj produkcji: Wielka Brytania
Liczba odsłon: 3929


Marka: DAM