Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu
Marka sprzętu: FENDER

Nowa seria Deluxe, która w 2016 r. zastąpiła produkowane wcześniej modele Deluxe Player’s, została wzbogacona o szereg przydatnych rozwiązań, które wychwyci wnikliwe oko miłośnika gitar marki Fender, od lat łączącej tradycję ze współczesnym poziomem ergonomii i funkcjonalnością.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: efekt gitarowy , marka: FENDER

Prototypy gitar Leo Fendera zaczęły powstawać pod koniec lat 40. XX w. Podobno wszystko zaczęło się od zwykłej deski, na której Leo narysował dwie linie w odległości 25,5 cala, którą przyjęto jako rozmiar menzury…

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: FENDER

Nie każdy lubi przydźwięk generowany przez sieć w przetwornikach jednocewkowych. O ile jest on do zniesienia na brzmieniu czystym, o tyle na przesterze, szczególnie mocnym, bywa mocno irytujący.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: FENDER

Czy kryzys może komuś wyjść na dobre? Zadając to pytanie, zastanawiam się, czy gralibyśmy teraz na gitarach Fendera, gdyby na fali wielkiego kryzysu, jaki nawiedził Amerykę na początku XX wieku, Leo Fender nie stracił posady księgowego…

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: wzmacniacz gitarowy , marka: FENDER

Richie Kotzen jest gitarzystą, który przez kilka dekad obecności na muzycznych scenach wykreował własny, unikalny styl łączący elementy wielu gatunków muzycznych, od bluesa i popu, przez soul, funk i jazz, po rock i metal.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: FENDER

Seria gitar akustycznych Paramount składa się z instrumentów o trzech kształtach pudła rezonansowego: PM-1 to klasyczny dreadnought, PM-2 to mała gitara typu parlour, PM-3 oparta na wzorze typu 000 - kształt typu orchestra - to jedyny model z wycięciem. Są one produkowane w wersjach Standard oraz Deluxe.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara akustyczna , marka: FENDER

American Elite to nowa seria gitar Fendera, zastępująca w nowym katalogu uznaną serię American Deluxe, docenianą za ponadprzeciętną jakość wykonania, nowinki techniczne i ulepszenia klasycznych konstrukcji tej kalifornijskiej marki. Jej motto mówi, że w gitarzystach drzemie pasja, będąca paliwem nigdy nie kończącej się pogoni za kreatywnością i ekspresją. Fender Elite zrodził się - jak zapewnia firma - z tej samej pasji...

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: FENDER

Wzmacniacze do gitar akustycznych znajdują się w ofercie Fendera od wielu lat, by wskazać chociażby serię Acoustasonic, wyglądem łudząco podobną do piecyków do gitar elektrycznych - różnicę stanowiło ich wyposażenie i kolor okleiny - beżowy Tolex zamiast czarnego.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: wzmacniacz gitarowy , marka: FENDER

Od samego początku rockowej, brytyjskiej inwazji przez niesamowicie zróżnicowaną karierę solową aż po dzień dzisiejszy Stratocaster stanowi integralną cześć wyjątkowego brzmienia Jeffa Becka.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: FENDER

Protoplastą instrumentu Fender Jaguar Bass był Fender Bass VI - sześciostrunowa gitara basowa z krótką menzurą zaprezentowana w 1961 r.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara basowa , marka: FENDER
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnie >>
Sprzęt Ibanez Dealer Meeting 2017 - fotorelacja

Zapraszamy na fotorelację z imprezy Ibanez Dealer Meeting 2017, która odbyła się 17 stycznia w Łodzi.

23.01.2017 Gramy dalej
Sprzęt Guild D-40 Traditional z serii USA

Jedną z nowych akustycznych gitar Guilda jest należący do serii Guild USA model Guild D-40 Traditional.

20.01.2017 Gramy dalej
Sprzęt NAMM 2017: EVH Striped 5150

Podczas targów NAMM 2017 firma EVH zaprezentowała model EVH Striped 5150 oparty na oryginalnym instrumencie Eddie Van Halena z 1984 roku.

20.01.2017 Gramy dalej