Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu
Marka sprzętu: CHARVEL

Charvel to marka należąca do koncernu Fender i związana z nim właściwie od początku swego istnienia, kiedy to Wayne Charvel w połowie lat 70. XX w. zaczął naprawiać i przerabiać gitary Fendera na życzenie ich właścicieli szukających nowych brzmień.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: CHARVEL

Leżące nieopodal Los Angeles w Południowej Kalifornii, miasto San Dimas jest niewątpliwie ważnym punktem na mapie w świecie elektrycznej gitary. To tutaj w połowie lat 70. Wayne Charvel naprawiał i modyfikował gitary innych marek, pomagając m.in. młodemu Eddiemu Van Halenowi w złożeniu instrumentu, który później wpłynął na historię rocka.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: CHARVEL

Od początku swego istnienia gitary marki Charvel były związane z Fenderem - to właśnie Wayne Charvel w połowie lat 70. w swoim warsztacie naprawiał i przerabiał na życzenie użytkowników instrumenty Fendera. W drugiej połowie tej dekady, częściowo bazując na fenderowskich podzespołach zaczął produkować gitary przygotowane pod kątem cięższych brzmień...

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara elektryczna , marka: CHARVEL
Sprzęt California Coast - nowa linia ukulele Fendera

Nawiązując do kalifornijskich korzeni marki, firma Fender wprowadziła do oferty nową linię ukulele - California Coast Series.

22.09.2017 Gramy dalej
Sprzęt Limitowane modele Music Man St. Vincent Masseduction

Październikową premierę najnowszego albumu St. Vincent, firma Music Man uczci czterema nowymi, ściśle limitowanymi wersjami wykończenia sygnowanego modelu artystki.

21.09.2017 Gramy dalej
Sprzęt Limitowana wersja PRS SE Custom 24 z klonowymi podstrunnicami

Dział PRS Europe zaprezentował limitowane instrumenty z serii PRS SE Custom 24 zaopatrzone w klonowe gryfy i podstrunnice.

20.09.2017 Gramy dalej