Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu

Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna

Artesano to marka gitar klasycznych, za którą stoi hiszpański lutnik Juan Orozco.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ARTESANO

Współczesną gitarę klasyczną 6-strunową zaprojektował hiszpański lutnik Antonio de Torres Jurado w drugiej połowie XIX w. To on powiększył pudło i zmniejszył grubość płyty rezonansowej stosując promieniste belkowanie pod mostkiem wychodzące spod otworu rezonansowego, dzięki czemu gitara stała się głośniejsza i nieco lżejsza.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ORTEGA

Kiedy sięgamy pamięcią do naszych gitarowych początków przypominamy sobie przeróżne dziwne elektryczne gitary (nieco starsi gitarzyści) i wątpliwej jakości, "ogniskowe" akustyki, ale prawda jest taka, że bardzo często wybieranym instrumentem dla osób chcących rozpocząć naukę gry jest gitara klasyczna z nylonowymi strunami.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: WASHBURN

Testowane instrumenty pochodzą z serii C11, którą można zaliczyć do niższego segmentu cenowego, ale jeszcze wykonywanego w Hiszpanii (najniższe modele MR produkuje się w Chinach).

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: MANUEL RODRIGUEZ

Gitarzyści klasyczni, poszukujący instrumentu oferującego możliwość szybkiej rejestracji nagrań oraz bezproblemowej pracy na scenie, często mają twardy orzech do zgryzienia.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: FARRA
Sprzęt Blues Cube Audition - Nagrody warte 50.000 zł!

Zapraszamy do zabawy, w której wygrać można rewelacyjne nagrody marek Roland i BOSS warte ponad 50.000 zł! Dodatkowo możesz mieć szansę wygrania najlepszego prezentu świątecznego wszech czasów!

21.10.2016 Gramy dalej
Sprzęt Zoom G3n i G3Xn

Zoom poszerzył flagową serię podłogowych multi-efektów o dwa nowe modele - G3n i G3Xn, będące zmniejszonymi wersjami popularnego G5n, oferującymi najbardziej realistyczne jak do tej pory emulacje wzmacniaczy, kolumn i efektów gitarowych Zooma.

18.10.2016 Gramy dalej
Sprzęt PRS Tremonti Baritone

Firma PRS Guitars zaprezentowała limitowany, barytonowy model sygnowany przez Marka Tremontiego, gitarzystę Alter Bridge i Creed.

17.10.2016 Gramy dalej