Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu

Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna

Artesano to marka gitar klasycznych, za którą stoi hiszpański lutnik Juan Orozco.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ARTESANO

Współczesną gitarę klasyczną 6-strunową zaprojektował hiszpański lutnik Antonio de Torres Jurado w drugiej połowie XIX w. To on powiększył pudło i zmniejszył grubość płyty rezonansowej stosując promieniste belkowanie pod mostkiem wychodzące spod otworu rezonansowego, dzięki czemu gitara stała się głośniejsza i nieco lżejsza.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ORTEGA

Kiedy sięgamy pamięcią do naszych gitarowych początków przypominamy sobie przeróżne dziwne elektryczne gitary (nieco starsi gitarzyści) i wątpliwej jakości, "ogniskowe" akustyki, ale prawda jest taka, że bardzo często wybieranym instrumentem dla osób chcących rozpocząć naukę gry jest gitara klasyczna z nylonowymi strunami.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: WASHBURN

Testowane instrumenty pochodzą z serii C11, którą można zaliczyć do niższego segmentu cenowego, ale jeszcze wykonywanego w Hiszpanii (najniższe modele MR produkuje się w Chinach).

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: MANUEL RODRIGUEZ

Gitarzyści klasyczni, poszukujący instrumentu oferującego możliwość szybkiej rejestracji nagrań oraz bezproblemowej pracy na scenie, często mają twardy orzech do zgryzienia.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: FARRA
Sprzęt Audiopartner dystrybutorem Godin w Polsce

Mająca siedzibę w Pradze, firma Audiopartner, zajmująca wiodącą pozycję na rynku instrumentów muzycznych w Czechach i na Słowacji, została nowym dystrybutorem marki Godin oraz kilku innych gitarowych marek, znajdujących się pod skrzydłami kanadyjskiej firmy.

29.08.2016 Gramy dalej
Sprzęt Chapman w Guitar Center

Guitar Center nawiązał współpracę z niezwykle w ostatnim czasie popularnym producentem gitar elektrycznych Robem Chapmanem.

23.08.2016 Gramy dalej
Sprzęt Laney AH4x4

W ofercie Audiostacji dostępny jest już nowy, lekki, zasilany bateryjnie system PA Laney AH4X4.

22.08.2016 Gramy dalej