Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu

Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna

Współczesną gitarę klasyczną 6-strunową zaprojektował hiszpański lutnik Antonio de Torres Jurado w drugiej połowie XIX w. To on powiększył pudło i zmniejszył grubość płyty rezonansowej stosując promieniste belkowanie pod mostkiem wychodzące spod otworu rezonansowego, dzięki czemu gitara stała się głośniejsza i nieco lżejsza.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ORTEGA

Kiedy sięgamy pamięcią do naszych gitarowych początków przypominamy sobie przeróżne dziwne elektryczne gitary (nieco starsi gitarzyści) i wątpliwej jakości, "ogniskowe" akustyki, ale prawda jest taka, że bardzo często wybieranym instrumentem dla osób chcących rozpocząć naukę gry jest gitara klasyczna z nylonowymi strunami.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: WASHBURN

Testowane instrumenty pochodzą z serii C11, którą można zaliczyć do niższego segmentu cenowego, ale jeszcze wykonywanego w Hiszpanii (najniższe modele MR produkuje się w Chinach).

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: MANUEL RODRIGUEZ

Gitarzyści klasyczni, poszukujący instrumentu oferującego możliwość szybkiej rejestracji nagrań oraz bezproblemowej pracy na scenie, często mają twardy orzech do zgryzienia.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: FARRA
Sprzęt BOSS CE-2W Chorus z serii Waza Craft

BOSS zaprezentował nowy, produkowany wyłącznie w Japonii, efekt podłogowy CE-2W Chorus z serii Waza Craft, z dumą uświetniający 40. rocznicę efektów marki.

29.06.2016 Gramy dalej
Sprzęt John Petrucci prezentuje sygnaturę Music Man JP16

Ernie Ball oraz gitarzysta Dream Theater zaprezentowali nowy model sygnowanej gitary Music Man John Petrucci JP16.

29.06.2016 Gramy dalej
Sprzęt Nowe, sygnowane gitary Jacksona

Podczas letnich targów NAMM 2016 firma Jackson zaprezentowała nowe gitary sygnowane między innymi przez Phila Collena, Scotta Iana i Misha Mansoora.

27.06.2016 Gramy dalej