Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu

Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna

Współczesną gitarę klasyczną 6-strunową zaprojektował hiszpański lutnik Antonio de Torres Jurado w drugiej połowie XIX w. To on powiększył pudło i zmniejszył grubość płyty rezonansowej stosując promieniste belkowanie pod mostkiem wychodzące spod otworu rezonansowego, dzięki czemu gitara stała się głośniejsza i nieco lżejsza.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ORTEGA

Kiedy sięgamy pamięcią do naszych gitarowych początków przypominamy sobie przeróżne dziwne elektryczne gitary (nieco starsi gitarzyści) i wątpliwej jakości, "ogniskowe" akustyki, ale prawda jest taka, że bardzo często wybieranym instrumentem dla osób chcących rozpocząć naukę gry jest gitara klasyczna z nylonowymi strunami.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: WASHBURN

Testowane instrumenty pochodzą z serii C11, którą można zaliczyć do niższego segmentu cenowego, ale jeszcze wykonywanego w Hiszpanii (najniższe modele MR produkuje się w Chinach).

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: MANUEL RODRIGUEZ

Gitarzyści klasyczni, poszukujący instrumentu oferującego możliwość szybkiej rejestracji nagrań oraz bezproblemowej pracy na scenie, często mają twardy orzech do zgryzienia.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: FARRA
Sprzęt Ibanez Artcore Vintage w wykończeniu Transparent Black

Do efektownie postarzanej, tegorocznej serii Artcore Vintage Ibaneza dołączyły nowe modele w wykończeniu Transparent Black.

29.07.2016 Gramy dalej
Sprzęt Seymour Duncan Saturday Night Special

Seymour Duncan zaprezentował nowy zestaw humbuckerów Saturday Night Special, opartych na magnesach Alnico 4.

29.07.2016 Gramy dalej
Sprzęt Ovation Applause Elite i Balladeer

Kultowa amerykańska marka gitar akustycznych na letnich targach NAMM 2016 zaprezentowała nową, atrakcyjną cenowo linię instrumentów Applause 2017 oraz wchodzące w jej skład modele Elite i Balladeer.

27.07.2016 Gramy dalej