Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Sprzęt / Testy sprzętu

Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna

Współczesną gitarę klasyczną 6-strunową zaprojektował hiszpański lutnik Antonio de Torres Jurado w drugiej połowie XIX w. To on powiększył pudło i zmniejszył grubość płyty rezonansowej stosując promieniste belkowanie pod mostkiem wychodzące spod otworu rezonansowego, dzięki czemu gitara stała się głośniejsza i nieco lżejsza.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: ORTEGA

Kiedy sięgamy pamięcią do naszych gitarowych początków przypominamy sobie przeróżne dziwne elektryczne gitary (nieco starsi gitarzyści) i wątpliwej jakości, "ogniskowe" akustyki, ale prawda jest taka, że bardzo często wybieranym instrumentem dla osób chcących rozpocząć naukę gry jest gitara klasyczna z nylonowymi strunami.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: WASHBURN

Testowane instrumenty pochodzą z serii C11, którą można zaliczyć do niższego segmentu cenowego, ale jeszcze wykonywanego w Hiszpanii (najniższe modele MR produkuje się w Chinach).

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: MANUEL RODRIGUEZ

Gitarzyści klasyczni, poszukujący instrumentu oferującego możliwość szybkiej rejestracji nagrań oraz bezproblemowej pracy na scenie, często mają twardy orzech do zgryzienia.

Gramy dalej
Rodzaj sprzętu: gitara klasyczna , marka: FARRA
Sprzęt Fender Custom Shop Gary Moore Stratocaster

Fender Custom Shop zaprezentował dokładną replikę Stratocastera używanego przez Gary'ego Moore'a w latach 80. - modelu 1961 Fiesta Red Stratocaster.

24.05.2016 Gramy dalej
Sprzęt Cordoba Mini SM-CE

Cordoba poszerzyła serię podróżnych gitar Mini o nowe modele, wykorzystujące egzotyczne odmiany drewna.

23.05.2016 Gramy dalej
Sprzęt Fender Roadshow 2016

Fender zaprasza na trasę promocyjną pod hasłem "Fender Roadshow 2016", która odbędzie się u autoryzowanych dealerów Fendera w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Katowicach.

20.05.2016 Gramy dalej