Kup Magazyn Gitarzysta

LEKCJE

Akustyk #130 - Mr. Sandman

Dzisiaj podobnie jak Marty McFly w kultowym filmie przeniesiemy się do lat 50. i zagramy niezwykle popularną melodię, którą napisał Pat Ballard i zarejestrował z zespołem The Chordettes.

Akustyk Gramy dalej

Metal #128 - Szesnastki i ósemka

W numerze 5/2016 przećwiczyliśmy zagrywki grane wyłącznie na dwóch strunach. W tym miesiącu rozwiniemy tę myśl, wzbogacając riffy pewnym z góry narzuconym schematem rytmicznym.

Metal Gramy dalej

Jazz #128 - Gitarowy akompaniament

Gitara od samego początku swoich dziejów była przede wszystkim instrumentem akompaniującym i to zarówno w muzyce klasycznej jak i w muzyce rozrywkowej.

Jazz Gramy dalej

Metal #126 - Trzy struny

Chociaż w codziennej grze z reguły korzystamy z wszystkich dostępnych strun w gitarze, to czasem warto skoncentrować się tylko na kilku z nich.

Metal Gramy dalej

Rock #126 - Mały kowboj

Przychodzą w życiu takie momenty, gdy wszystko co robiłeś do tej pory okazuje się niewystarczające. Siadasz wtedy i rozmyślasz, czy sensownym było tyle lat robić coś z uporem maniaka i mozolnie dążyć do celu.

Rock Gramy dalej

Jazz #126 - Gerry Mulligan

To jeden z najlepszych w historii jazzu saksofonistów barytonowych, genialny aranżer współpracujący z Davisem, a także twórca słynnego kwartetu grającego bez jakiegokolwiek instrumentu harmonicznego.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #126 - Boom-chic w bluesie

W dzisiejszym odcinku warsztatów akustycznych poznacie kilka użytecznych patentów na granie bluesa techniką fingerstyle

Akustyk Gramy dalej

Rock #124 - Kawa, fitness i gitarowa akrobatyka

Odkąd pamiętam (pomijając oczywiście czas kiedy byłem dzieckiem) towarzyszyła mi w ćwiczeniach kawa.

Rock Gramy dalej

Jazz #124 - Akordy w układzie Drop 3

Poprzedni numer został opanowany przez kobiety, co miało swoją dobrą stronę, ponieważ mieliśmy czas na zagłębienie się w tematykę akordów oraz na poćwiczenie układów, znanych nam już teraz pod nazwą Drop 2.

Jazz Gramy dalej

Metal #124 - Andy James

W tym miesiącu miałem okazję testować gitarę marki LTD sygnowaną przez Andy’ego Jamesa, postanowiłem więc pójść za ciosem i sprawdzić, jak instrument ten poradzi sobie z repertuarem tego muzyka.

Metal Gramy dalej

Akustyk #124 - Bluestone Alley

W dzisiejszym odcinku warsztatów akustycznych zagramy piękną balladę, której autorem jest chiński kompozytor Congfei Wei.

Akustyk Gramy dalej

Metal #122 - Sekunda i kwinta

Interwały sekundy i kwinty nie wydają się być szczególnie ze sobą powiązane, szczególnie jeśli spojrzymy na nie przez pryzmat typowych zastosowań w muzyce metalowej.

Metal Gramy dalej

Rock #122 - Twórca czy rzemieślnik?

W dzisiejszych czasach, kiedy Internet zawładnął już całym światem, a dwa główne portale jak FB oraz YouTube (niestety) kreują nasze gusta (nie tylko muzyczne), dostrzegam przerażającą sytuację.

Rock Gramy dalej

Jazz #122 - Dropowanie akordów

Anglojęzyczna literatura co chwila przynosi nam nową terminologię, również w dziedzinie teorii muzyki jazzowej. Tym razem dotyczyć ona będzie akordów gitarowych.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #122 - Chaplin in New Shoes

W dzisiejszym odcinku warsztatów akustycznych zagramy fragmenty wspaniałego utworu z gatunku country w aranżacji Cheta Atkinsa...

Akustyk Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>