Kup Magazyn Gitarzysta

LEKCJE

Metal #132 - Chromatycznie (3)

Ćwiczenia chromatyczne są doskonałą okazją do rozwinięcia niezależności ruchowej poszczególnych palców lewej ręki. Czy tego typu wprawki zawsze muszą być nudne? Niekoniecznie!

Metal Gramy dalej

Rock #132 - Dangerous Speed Shuffle

Odskoczymy troszkę od tematu z poprzednich dwóch warsztatów i zajmiemy się bardziej poważnym "ruszaniem" palcami, czyli frazą z płyty wydanej wraz z Gitarzystą prawie 10 lat temu.

Rock Gramy dalej

Jazz #132 - Giant Steps cz.2

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego miesiąca, kontynuujemy dzisiaj ogrywanie coltrane’owskiego "Giant Steps".

Jazz Gramy dalej

Akustyk #132 - White Christmas

Tradycyjnie w grudniowym numerze nauczysz się piosenki świątecznej w gitarowej aranżacji. Tym razem sięgniemy po kompozycję Irvinga Berlina.

Akustyk Gramy dalej

Metal #130 - Szerokie legato, cz. 2

W tym miesiącu kontynuujemy wątek wykorzystania szerokiego rozstawienia palców podczas gry techniką legato. Podobnie jak poprzednio, także i teraz mamy do wykonania cztery ćwiczenia.

Metal Gramy dalej

Rock #130 - Song For Frank G.

Czasem mam ochotę nie robić "NIC", ot tak po prostu. Wiem, że nie tylko ja mam takie dni. Potrzebujemy co jakiś czas się zresetować, nie myśleć o niczym, zamknąć w cichym ustronnym miejscu izolując wszystko i wszystkich od samego siebie.

Rock Gramy dalej

Jazz #130 - Freddie Green

Ilu gitarzystów, tyle różnych sposobów akompaniowania. Powracając więc po kilkumiesięcznej przerwie do problematyki akordowej, pomyślałem, że dobrze będzie zacząć od początku czyli od Freddie Greena.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #130 - Mr. Sandman

Dzisiaj podobnie jak Marty McFly w kultowym filmie przeniesiemy się do lat 50. i zagramy niezwykle popularną melodię, którą napisał Pat Ballard i zarejestrował z zespołem The Chordettes.

Akustyk Gramy dalej

Metal #128 - Szesnastki i ósemka

W numerze 5/2016 przećwiczyliśmy zagrywki grane wyłącznie na dwóch strunach. W tym miesiącu rozwiniemy tę myśl, wzbogacając riffy pewnym z góry narzuconym schematem rytmicznym.

Metal Gramy dalej

Jazz #128 - Gitarowy akompaniament

Gitara od samego początku swoich dziejów była przede wszystkim instrumentem akompaniującym i to zarówno w muzyce klasycznej jak i w muzyce rozrywkowej.

Jazz Gramy dalej

Metal #126 - Trzy struny

Chociaż w codziennej grze z reguły korzystamy z wszystkich dostępnych strun w gitarze, to czasem warto skoncentrować się tylko na kilku z nich.

Metal Gramy dalej

Rock #126 - Mały kowboj

Przychodzą w życiu takie momenty, gdy wszystko co robiłeś do tej pory okazuje się niewystarczające. Siadasz wtedy i rozmyślasz, czy sensownym było tyle lat robić coś z uporem maniaka i mozolnie dążyć do celu.

Rock Gramy dalej

Jazz #126 - Gerry Mulligan

To jeden z najlepszych w historii jazzu saksofonistów barytonowych, genialny aranżer współpracujący z Davisem, a także twórca słynnego kwartetu grającego bez jakiegokolwiek instrumentu harmonicznego.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #126 - Boom-chic w bluesie

W dzisiejszym odcinku warsztatów akustycznych poznacie kilka użytecznych patentów na granie bluesa techniką fingerstyle

Akustyk Gramy dalej

Rock #124 - Kawa, fitness i gitarowa akrobatyka

Odkąd pamiętam (pomijając oczywiście czas kiedy byłem dzieckiem) towarzyszyła mi w ćwiczeniach kawa.

Rock Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>