Kup Magazyn Gitarzysta

LEKCJE

Metal #134 - Szesnastkowo na dwóch strunach

W tym odcinku warsztatów metalowych poćwiczymy grę gęstych faktur dźwiękowych, przy czym postaramy się wykorzystać do tego celu nie jedną, a dwie struny.

Metal Gramy dalej

Rock #134 - Idzie luty, podkuj…

...palce! Tak moi drodzy. Koniec odpoczynku. Ten rok nie będzie jak każdy inny, ponieważ zadbam o to, byśmy wszyscy skutecznie parli do przodu.

Rock Gramy dalej

Jazz #134 - Śladami F. Greena…

...czyli gitarowego akompaniamentu ciąg dalszy - po trzech miesiącach zmagań z Coltranem dzisiaj zajmiemy się praktyczną stroną tematyki akordowej.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #134 - Before You Accuse Me

W dzisiejszym odcinku akustycznych warsztatów zagramy 12-taktowego durowego bluesa w tonacji E.

Akustyk Gramy dalej

Metal #132 - Chromatycznie (3)

Ćwiczenia chromatyczne są doskonałą okazją do rozwinięcia niezależności ruchowej poszczególnych palców lewej ręki. Czy tego typu wprawki zawsze muszą być nudne? Niekoniecznie!

Metal Gramy dalej

Rock #132 - Dangerous Speed Shuffle

Odskoczymy troszkę od tematu z poprzednich dwóch warsztatów i zajmiemy się bardziej poważnym "ruszaniem" palcami, czyli frazą z płyty wydanej wraz z Gitarzystą prawie 10 lat temu.

Rock Gramy dalej

Jazz #132 - Giant Steps cz.2

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego miesiąca, kontynuujemy dzisiaj ogrywanie coltrane’owskiego "Giant Steps".

Jazz Gramy dalej

Akustyk #132 - White Christmas

Tradycyjnie w grudniowym numerze nauczysz się piosenki świątecznej w gitarowej aranżacji. Tym razem sięgniemy po kompozycję Irvinga Berlina.

Akustyk Gramy dalej

Metal #130 - Szerokie legato, cz. 2

W tym miesiącu kontynuujemy wątek wykorzystania szerokiego rozstawienia palców podczas gry techniką legato. Podobnie jak poprzednio, także i teraz mamy do wykonania cztery ćwiczenia.

Metal Gramy dalej

Rock #130 - Song For Frank G.

Czasem mam ochotę nie robić "NIC", ot tak po prostu. Wiem, że nie tylko ja mam takie dni. Potrzebujemy co jakiś czas się zresetować, nie myśleć o niczym, zamknąć w cichym ustronnym miejscu izolując wszystko i wszystkich od samego siebie.

Rock Gramy dalej

Jazz #130 - Freddie Green

Ilu gitarzystów, tyle różnych sposobów akompaniowania. Powracając więc po kilkumiesięcznej przerwie do problematyki akordowej, pomyślałem, że dobrze będzie zacząć od początku czyli od Freddie Greena.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #130 - Mr. Sandman

Dzisiaj podobnie jak Marty McFly w kultowym filmie przeniesiemy się do lat 50. i zagramy niezwykle popularną melodię, którą napisał Pat Ballard i zarejestrował z zespołem The Chordettes.

Akustyk Gramy dalej

Metal #128 - Szesnastki i ósemka

W numerze 5/2016 przećwiczyliśmy zagrywki grane wyłącznie na dwóch strunach. W tym miesiącu rozwiniemy tę myśl, wzbogacając riffy pewnym z góry narzuconym schematem rytmicznym.

Metal Gramy dalej

Jazz #128 - Gitarowy akompaniament

Gitara od samego początku swoich dziejów była przede wszystkim instrumentem akompaniującym i to zarówno w muzyce klasycznej jak i w muzyce rozrywkowej.

Jazz Gramy dalej

Metal #126 - Trzy struny

Chociaż w codziennej grze z reguły korzystamy z wszystkich dostępnych strun w gitarze, to czasem warto skoncentrować się tylko na kilku z nich.

Metal Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>