Kup Magazyn Gitarzysta

LEKCJE

Metal #138 - Krótkie zagęszczenia

W grze riffowej najczęściej poruszamy się w obszarze ósemek i szesnastek, dlatego to właśnie te dwie wartości rytmiczne są najpopularniejsze. A zatem spróbujmy nad nimi nieco mocniej popracować.

Metal Gramy dalej

Jazz #138 - Blues molowy

Po naszych niedawnych wycieczkach na jazzowe szczyty (mam tu na myśli "Giant Steps"), przyszła pora na chwilę oddechu czyli na prostego, opartego na czterech akordach bluesa molowego.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #138 - Technika prawej ręki

Dzisiejszy warsztat skierowany jest do osób początkujących. Wykonamy podstawowe ćwiczenia rozwijające sprawność prawej ręki oraz rozciągniemy palce lewej ręki.

Akustyk Gramy dalej

Metal #136 - Pomińmy strunę A5

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy zajmowaliśmy się grą na dwóch strunach. W tym odcinku warsztatów pozostaniemy przy tej liczbie strun, jednak świadomie pominiemy jedną z nich, a mianowicie A5.

Metal Gramy dalej

Rock #136 - Spełnianie marzeń

Nie chcę aby zabrzmiało to egocentrycznie, lecz naprawdę wspaniale jest pracować nad spełnianiem własnych marzeń.

Rock Gramy dalej

Jazz #136 - Pentatonika: podstawowe wprawki

Nie ma chyba gitarzysty, który nie otarł by się o sprawę wykorzystania pentatonik w improwizacji. Temat ten jak bumerang powraca z reguły na każdych muzycznych warsztatach.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #136 - Uderzenie perkusyjne...

...z dźwiękiem melodii - w dzisiejszym odcinku akustycznych warsztatów będziemy trenować jedną z podstawowych technik w fingerstyle.

Akustyk Gramy dalej

Metal #134 - Szesnastkowo na dwóch strunach

W tym odcinku warsztatów metalowych poćwiczymy grę gęstych faktur dźwiękowych, przy czym postaramy się wykorzystać do tego celu nie jedną, a dwie struny.

Metal Gramy dalej

Rock #134 - Idzie luty, podkuj…

...palce! Tak moi drodzy. Koniec odpoczynku. Ten rok nie będzie jak każdy inny, ponieważ zadbam o to, byśmy wszyscy skutecznie parli do przodu.

Rock Gramy dalej

Jazz #134 - Śladami F. Greena…

...czyli gitarowego akompaniamentu ciąg dalszy - po trzech miesiącach zmagań z Coltranem dzisiaj zajmiemy się praktyczną stroną tematyki akordowej.

Jazz Gramy dalej

Akustyk #134 - Before You Accuse Me

W dzisiejszym odcinku akustycznych warsztatów zagramy 12-taktowego durowego bluesa w tonacji E.

Akustyk Gramy dalej

Metal #132 - Chromatycznie (3)

Ćwiczenia chromatyczne są doskonałą okazją do rozwinięcia niezależności ruchowej poszczególnych palców lewej ręki. Czy tego typu wprawki zawsze muszą być nudne? Niekoniecznie!

Metal Gramy dalej

Rock #132 - Dangerous Speed Shuffle

Odskoczymy troszkę od tematu z poprzednich dwóch warsztatów i zajmiemy się bardziej poważnym "ruszaniem" palcami, czyli frazą z płyty wydanej wraz z Gitarzystą prawie 10 lat temu.

Rock Gramy dalej

Jazz #132 - Giant Steps cz.2

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego miesiąca, kontynuujemy dzisiaj ogrywanie coltrane’owskiego "Giant Steps".

Jazz Gramy dalej

Akustyk #132 - White Christmas

Tradycyjnie w grudniowym numerze nauczysz się piosenki świątecznej w gitarowej aranżacji. Tym razem sięgniemy po kompozycję Irvinga Berlina.

Akustyk Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>