Kup Magazyn Gitarzysta

PORADY

Od niedawna jestem posiadaczem używanego przetwornika firmy Bartolini, na którym nie ma serii ani numeru. Mogę tylko stwierdzić, że jest to przetwornik Bartolini o wymiarach 70×39mm. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość rozróżnienia, z jakim dokładnie przetwornikiem mam do czynienia?

{Gramy dalej}

Moje ulubione kostki to Fender Classic Celluloid Extra Heavy. Jedyny problem w tym, że pocą mi się ręce i kostki te się ślizgają...

{Gramy dalej}

Zgromadziłem dość pokaźną kolekcję materiałów na gitarę: książki, DVD, tabulatury itp. Staram się teraz przerobić to wszystko po kolei. Jaką strategię przyjąć, by wyciągnąć z tego maksymalne korzyści?

{Gramy dalej}

Mam problemy z płynnym graniem legato. Zwykle w połowie przebiegu palce mi się blokują, a cała ręka jest spięta. Proszę o radę, jak wyjść z tego impasu.

{Gramy dalej}

Na rynku jest obecnie bardzo dużo szkółek, podręczników, nut... Jak z tego morza materiałów wybrać coś, co jest naprawdę dobre i warte uwagi?

{Gramy dalej}

Próbuję uczyć się solówek ze słuchu, ale przychodzi mi to z wielkim trudem. Czy są jakieś tricki, które pozwoliłyby mi łatwiej i szybciej rozpisywać muzykę?

{Gramy dalej}

Jakiś czas temu pisaliście o konieczności ćwiczenia na stojąco. Po co stać, jeśli na siedząco mam gitarę w tej samej pozycji co na stojąco?

{Gramy dalej}

Od jakiegoś czasu więcej ćwiczę, ale efektów nadal nie widać. Nie radzę sobie z szybkimi solówkami, ćwiczeniami itd. Zaczynam czuć zniechęcenie...

{Gramy dalej}

W jaki sposób ustawiać prawą rękę podczas kostkowania - czy ma się opierać na mostku, wisieć w powietrzu lub podpierać się nieużywanymi palcami na korpusie?

{Gramy dalej}

Szybko się męczę, grając na gitarze - zaczyna mnie boleć kręgosłup, nadgarstki, szyja... Czy powodem tego może być ćwiczenie na siedząco? W jakiej pozycji ćwiczyć, aby było wygodnie?

{Gramy dalej}

Jak mam zorganizować swoje ćwiczenie na gitarze? Skąd mam wiedzieć, czego się uczyć?

{Gramy dalej}

Moje pytanie jest krótkie: w jaki sposób dopasować skalę do akordu?

{Gramy dalej}

Nauczyłem się już kilku skal, ale kiedy gram po nich solówki, to brzmi to jak ćwiczenie. W jaki sposób mogę je urozmaicić? {Gramy dalej}

Ćwiczę w miarę systematycznie, ale nie przynosi to jakiejś wyraźnej poprawy. Jestem coraz bardziej zniechęcony. Czy możecie polecić mi jakieś ćwiczenia, które szybko ulepszą moją technikę? {Gramy dalej}

Czytając o różnych sposobach kostkowania, natrafiłem na termin, którego nie rozumiem. Co to jest circle picking? Jaka technika kostkowania jest najlepsza?

{Gramy dalej}
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnie >>